Netflixa zaprasza do Raccoon City. Serialowy Resident Evil z oryginalną historią

Radosław Krajewski
2020/08/28 10:40

Platforma streamingowa zapowiedziała powstanie aktorskiego serialu na podstawie słynnej japońskiej serii horrorów.

Seria Resident Evil od Capcomu doczeka się nowej adaptacji, tym razem w postaci serialu tworzonego przez Netflixa. Pierwsze plotki o powstaniu produkcji pojawiły się już w zeszłym roku, ale dopiero teraz serwis zdecydował się oficjalnie ogłosić prace nad kolejną ekranizacją jednej z najsłynniejszych serii gier w historii. Pierwszy sezon serialu będzie zawierał osiem godzinnych odcinków, które zostaną napisane przez twórcę serii Andrew Dabba.

Netflixa zaprasza do Raccoon City. Serialowy Resident Evil z oryginalną historią

Dabb ostatnio pracował nad ostatnim, finałowym sezonem Supernatural dla stacji The CW. Twórca jest wielkim fanem marki Resident Evil i wyraził wielkie zadowolenia, że będzie mógł przenieść tę serię na mały ekrany. „Resident Evil to moja ulubiona gra wszech czasów. Jestem niesamowicie podekscytowany, że mogę opowiedzieć nowy rozdział w tej niesamowitej historii i przedstawić pierwszy serial w świecie Resident Evil. Dla każdego fana serii, w tym tych, którzy dopiero do nas dołączą, w serialu spotkamy wielu starych przyjaciół i pewne szalone rzeczy, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy” – powiedział Andrew Dabb.

Dla wszystkich wielbicieli marki intrygująco zapowiada się fabuła serialu. Historia rozgrywać się będzie na dwóch liniach czasowych. W pierwszej 14-letnie siostry Jade i Billie Wesker trafiają wraz z ojcem do nowego Raccoon City. Tętniące życiem miasto, w którym zmuszone są żyć, prężnie się rozwija dzięki licznym korporacjom. Dziewczyny szybko zaczynają zdawać sobie sprawę, że metropolia jest czymś więcej, niż może się wydawać, a ich ojciec skrywa mroczny sekret zagrażający całemu światu. Druga oś czasu opowiada historię 30-letniej Jade, która walczy o przetrwanie w nowym, śmiertelnie niebezpiecznym świecie. Na Ziemi pozostało mniej niż 15 milionów ludzi, którzy uciekają przed ponad 6 miliardami potworów, zarówno ludzkich, jak i zwierzęcych, zarażonych wirusem T. Kobietę zaczyna prześladować przeszłość, dotycząca zarówno jej siostry, jak i ojca.

GramTV przedstawia:

Nie podano, czy obie płaszczyzny czasowe będą się ze sobą przeplatać przez cały sezon, czy twórcy postawią na chronologiczne opowiadanie historii. Nie zdradzono również, kto zagra główne role. Znamy za to nazwisko reżysera dwóch pierwszych odcinków, którym został Bronwen Hughes, wcześniej pracujący przy The Walking Dead oraz The Journey Is The Destination. Nie wiadomo, kiedy serial pojawi się na Netflixie.

Resident Evil zadebiutował na rynku w 1996 roku. Seria stała się jedną z najlepiej sprzedających się serii gier wideo wszech czasów z ponad 100 milionami kopii sprzedanych na całym świecie. W ciągu 25 lat marka została rozszerzona o tematyczne parki rozrywki. Seria sześciu filmów zarobiła na całym świecie ponad 1,2 mld dolarów, dzięki czemu Resident Evil jest najpopularniejszą serią filmową opartą o grę wideo.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!