Świetny fanowski projekt remake’u Dune 2 zachwyca graczy

Radosław Krajewski
2020/08/12 15:20
0
2

W sieci pojawiła się krótka zapowiedź fanowskiego projektu remake’u strategii Dune 2 z 1992 roku. Twórcy pokazują, jak mogłaby wyglądać nowa wersja gry.

Strategie czasu rzeczywistego nie mają obecnie łatwo. Gatunek święcił swoje triumfy na przełomie wieków, dając nam niezapomniane serie od Blizzarda, czy kolejne części Command & Conquer. Dzisiaj mało kto pamięta o starych, klasycznych strategiach, w które zagrywały się tysiące graczy na całym świecie. Jedną z takich produkcji jest Dune II: Battle for Arrakis uznawana za prekursora gatunku. Gra jest adaptacją słynnej powieści Franka Herberta, która rozszerzał wątki i historię bohaterów znanych z książki. Już pod koniec roku do kin wejdzie nowa ekranizacja Diuny w reżyserii Denisa Villeneuve’a. Z tej okazji grupa trzech entuzjastów postanowiła odświeżyć legendarną strategię i pokazać, jak mógłby wyglądać jej remake.

Świetny fanowski projekt remake’u Dune 2 zachwyca graczy

Arvydas Brazdeikis, Bohdan Seereda i Marina Nechaeva stworzyli trzyminutowy film, pokazujący grę od samego ekranu tytułowego, przez całkowicie od nowa zaprojektowane menu, po ukazanie samego początku rozgrywki jednej z misji. Co pierwsze rzuca się w oczy, to imponujące i minimalistyczne menu główne. Wrażenie robią również przejścia pomiędzy kolejnymi ekranami. Okazale prezentuje się sama rozgrywka, w której twórcy projektując oprawę graficzną postawili na wrażenia artystyczne, które od pierwszej sekundy przywodzą na myśl bestsellerową powieść Herberta.

GramTV przedstawia:

Projekt powstał niekomercyjnie i nie wiadomo, czy kiedykolwiek przerodzi się w pełnoprawną grę. Twórcy konceptu remake’u nie mają praw do marki, a często próby przywrócenia starszego tytułu przez fanów kończyły się groźbą pozwu przez firmy, które posiadają prawa do tytułu. Nawet jeżeli projekt nie zostanie rozwinięty, może stanowić kierunek dla przyszłej gry z serii, jeżeli taka kiedykolwiek powstanie.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!