Do Red Dead Redemption 2 zmierza edytor wideo. Gracze będą mogli nakręcić własny western

Radosław Krajewski
2020/08/12 08:30
0
0

Rockstar Editor to jeden z najważniejszych elementów GTA V, który wciąż omija Red Dead Redemption 2. Funkcja może w końcu zadebiutować w grze.

Doskonale pamiętam, jak Rockstar chwalił się możliwościami edytora wideo, który zapowiedzieli do GTA V na Xboxa One, PlayStation 4, a w dalszej kolejności na PC. Jako niespełniony filmowiec oczami wyobraźni widziałem te wszystkie produkcje, które zamierzałem w grze nakręcić. Ostatecznie ambitne plany zakończyły się na jednym krótkim klipie, ale byłem zaskoczony, jak prosty w obsłudze, ale jednocześnie posiadający skomplikowane opcje jest edytor wideo. Rockstar Editor jest idealnym narzędziem dla każdego, kto chce stworzyć swój własny film, dlatego po premierze pojawiło się wiele mniej lub bardziej udanych produkcji ze świata GTA V. Pomimo tak dużego sukcesu edytora, producent nie zdecydował się dodać go do swojej najnowszej produkcji. Niedługo może się to zmienić, bo w plikach gry znaleziono wskazówki, które mogą sugerować rychłe pojawienie się Rockstar Editor w Red Dead Redemption 2.

Do Red Dead Redemption 2 zmierza edytor wideo. Gracze będą mogli nakręcić własny western

Od premiery RDR2 co jakiś czas pojawiają się kolejne plotki, według których Rockstar planuje dodać edytor wideo do gry. Najnowsze pochodzą od VideoTech, który odnalazł informacje odnoszące się do edytora w plikach Red Dead Redemption 2. Może to sugerować, że w ostatniej aktualizacji twórcy dodali pierwsze pliki, aby w przyszłości wprowadzić edytor. Mogą to być jednak pozostałości po GTA V i pliki nie muszą mieć nic wspólnego z przygodami Arthura i jego bandy.

GramTV przedstawia:

Sprzed kilkoma dniami pojawiły się pogłoski, że Rockstar planuje wypuszczenie Red Dead Redemption 2 na konsolach nowej generacji. Wersje na Xboxa Series X i PlayStation 5 ma zaoferować zupełnie nowe możliwości, co może oznaczać dostęp do Rockstar Editor, którego na obecnych konsolach nie uświadczymy. Byłaby to bliźniacza sytuacja do tej z GTA V, gdzie posiadacze Xboxa 360 i PlayStation 3 musieli obejść się bez tworzenia własnych filmów. Fanom produkcji dzielenie graczy na lepszych i gorszych z pewnością nie przypadnie do gustu i Rockstar kolejny raz będzie musiał radzić sobie z wizerunkowym kryzysem. Już wcześniej gracze zarzucali twórcom, że porzucili Red Dead Redemption 2, nie wprowadzając nowej zawartości, bo gra finansowo nie radzi sobie tak dobrze, jak starszy kuzyn z Los Santos.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!