WB Games nie zostanie sprzedany. Twórcy Batmana i LEGO pozostaną u Warnera

Radosław Krajewski
2020/08/09 12:40
2
0

Oddział WB Games nie zmieni właściciela. Grupa WarnerMedia poinformowała, że Batman, Mortal Kombat i seria LEGO pozostanie z nimi na dłużej.

W ostatnich tygodniach krążyły plotki, według których Warner Bros. zamierza sprzedać oddział zajmujący się produkcją gier. Szybko pojawiły się informacje, że kupnem Warner Bros. Interactive, znanym lepiej pod nazwą WB Games, zainteresowani są Microsoft, Activision i Electronic Arts. Krążące pogłoski o rychłej sprzedaży nieco ucichły, a teraz grupa WarnerMedia w oficjalnym liście do pracowników zapewnia, że firma wciąż będzie samodzielnie produkować najnowsze tytuły w świecie Batmana, Mortal Kombat i Władcy Pierścieni.

WB Games nie zostanie sprzedany. Twórcy Batmana i LEGO pozostaną u Warnera

Prezes Jason Kilar omówił kwestie ostatnich zmian na kierowniczych stanowiskach oraz skupił się na kierunku rozwoju serwisu HBO Max, ale w oświadczeniu znalazła się również wzmianka o WB Games, które pozostaje częścią firmy i ma kontynuować strategię angażowania fanów marek poprzez gry i interaktywne doświadczenia. Ucina to wszelkie plotki, że korporacja AT&T, do której należy grupa WarnerMedia, chce sprzedać oddział gier wideo w najbliższym czasie.

GramTV przedstawia:

Za WB Games giganci branży gier oferowali od 2 do 4 mld dolarów. Nie wiadomo jaka była przyczyna wycofania się z planów sprzedaży oddziału, ale najwidoczniej Warner Bros. wierzy, że gry, które trafią w następnych latach do sprzedaży, przyniosą firmie spore zyski. Warner Bros. Interactive posiada wiele popularnych marek i franczyz, jak uniwersum DC Comics, Władcę Pierścieni, Harry’ego Pottera, serię Mortal Kombat oraz LEGO.

Przed kilkoma dniami Rocksteady Studios oficjalnie zapowiedziało kolejną produkcję - Suicide Squad. Gra zostanie zaprezentowana podczas DC Fandome już 22 sierpnia.

Komentarze
2
garfieldgarfield
Gramowicz
10/08/2020 09:14

Bez znaczenia. WB też to zaora mikrotransakcjami :/

MisticGohan_MODED
Gramowicz
09/08/2020 13:20

Dobrze.