Plotka: Wielkie hity czasowo ekskluzywne na PlayStation 5. Będziemy zszokowani umowami Sony

Radosław Krajewski
2020/08/09 10:50
0
1

Sony ma w zanadrzu podpisanie umów na czasową wyłączność dużych gier. Nie wiadomo czy chodzi o całe produkcje, czy tylko poszczególne elementy.

Według Imrana Khana, byłego redaktora Game Informer, japoński gigant naciska wydawców na podpisanie umów, dzięki którym PlayStation 5 będzie miało czasową wyłączność na duże tytułu uchodzące za multiplatfromowe. Khan podzielił się rewelacjami w podcaście Kinda Funny, którego był ostatnio gościem. Podczas omówienia tematu ekskluzywności postaci Spider-Mana w Marvel’s Avengers, Khan zasugerował, że Sony ma w zanadrzu większe niespodzianki, których jeszcze nie ogłosili.

Plotka: Wielkie hity czasowo ekskluzywne na PlayStation 5. Będziemy zszokowani umowami Sony

„Są tytuły, którymi będziecie zszokowani, gdy dowiecie się, że Sony wydało na nie ogromne pieniądze, aby zapewnić sobie czasową wyłączność. Będą przeważały zaskoczone reakcje, nie dlatego, że te produkcje będą złe, ale dlatego, że to ogromne, wysokobudżetowe gry. Mówię o grach powszechnie uznawanych za multiplatfromowe, które Sony na pewien czas zablokuje. Nie będę zdziwiony, gdy wkrótce je ogłoszą” – wyznał były redaktor Game Informera.

GramTV przedstawia:

Już wcześniej pojawiały się informacje, że Sony zamierza realizować przedstawioną przez Khana strategię, a pierwszym dużym tytułem miał być Marvel’s Avengers. Ostatecznie skończyło się na ekskluzywności Spider-Mana i wcześniejszym dostępie do elementów kosmetycznych dla posiadaczy PlayStation. Choć z jego słów wynika, że Sony wyłoży pieniądze na czasową wyłączność gier, to nie jest wykluczone, że tak jak w przypadku nadchodzącej produkcji Crystal Dynamics, skończy się tylko na zablokowaniu konkretnych elementów, a nie całego tytułu.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!