Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Nowa Forza Motorsport jednak na Xboxa One?

Radosław Krajewski
2020/08/04 12:30

Najnowsza część ścigałki od Microsoftu nie musi pojawić się wyłącznie na Xboxa Series X. Smart Delivery podpowiada, że gra trafi też na obecną generację.

Podczas Xbox Games Showcase Microsoft zapowiedział nową odsłonę serii Forza Motorsport. Na samym końcu zwiastuna wśród dostępnych platform widniały wyłącznie Xbox Series X oraz PC. Jeszcze tydzień wcześniej Phil Spencer zapewniał, że firma nie zmusi nikogo do przesiadki na nowy sprzęt i przez najbliższe kilka lat wszystkie gry wewnętrznych studiów pojawią się również na Xboksie One. Rzeczywistość miała okazać się inna i niektóre tytuły Microsoftu nie będą dostępne również na obecnej generacji konsol. Firma wciąż nie wyjaśniła rozbieżności we własnej polityce, ale jak sugeruje oficjalna strona Xboxa, Forza Motorsport może doczekać się premiery również na Xboksie One.

Nowa Forza Motorsport jednak na Xboxa One?

Na podstronie poświęconej najnowszej konsoli Microsoftu, wśród listy gier zoptymalizowanych pod Xbox Series X, pojawiła się Forza Motorsport. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dopisek, że gra objęta będzie Smart Delivery. Funkcja zapewnia, że tytuł kupimy tylko raz i będziemy mogli zagrać w niego na obu konsolach Microsoftu. Sugeruje to, że firma planuje wydanie Forzy Motorsport również na starszej generacji i gracze, którzy zdecydują się na zakup, a później na przesiadkę na Xboxa Series X, nie będą zmuszeni jeszcze raz kupować tego samego tytułu. Może to zwykły błąd, ale dopóki na oficjalnej stronie będzie widniała informacja o Smart Delivery w nowej odsłonie samochodówki, fani mogą mieć nadzieję, że zagrają w tytuł również na obecnych konsolach Microsoftu.

GramTV przedstawia:

Turn 10 zaprezentowało krótką zapowiedź swojej najnowszej produkcji, nie pokazując fragmentów z rozgrywki. O grze wciąż wiemy niewiele, ale brak numerka przy tytule może sugerować, że studio postawi na grę-usługę, którą będzie rozwijać w najbliższych latach. Forza Motorsport zaoferuje rozdzielczość 4K, 60 klatek na sekundę i technologię DirectX Raytracing na Xbox Series X. Gra nie ma wyznaczonej daty premiery.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!