Carrion wielkim sukcesem! Polska gra przyciągnęła setki tysięcy graczy

Radosław Krajewski
2020/08/03 08:50
0
0

Niezależna produkcja Phobia Game Studio przykuła uwagę graczy. Carrion sprzedaje się świetnie, pomimo możliwości sprawdzenia gry w Game Passie.

W branży gier nawet najbardziej szalone pomysły mogą odnieść niebagatelny sukces. Najnowszym na to przykładem jest Carrion, niewielka gra polskiego studia Phobia Game Studio, właśnie podbijająca rynek. Twórcy poinformowali, że w pierwszym tygodniu produkcja sprzedała się w nakładzie 200 tysięcy kopii. Jest to świetny wynik, tym bardziej że gra dostępna jest w Xbox Game Pass. Abonenci usługi chętnie sprawdzają ten tytuł, dzięki czemu produkcja dotarł już do setek tysięcy graczy. Niewielkie studio, dla którego jest to debiutancki projekt, może świętować sukces już po pierwszym tygodniu zaistnienia tytułu na rynku.

Carrion wielkim sukcesem! Polska gra przyciągnęła setki tysięcy graczy

Carrion jest grą akcji z pixel artową oprawą graficzną, którą twórcy nazywają „odwróconym horrorem”. Zamiast uciekać przed potworami, to my jesteśmy przerażającym i bezkształtnym organizmem siejącym śmierć i zniszczenie w zamkniętej placówce. Naszym celem jest wydostać się z więzienia, zabijając wszystko, co stanie nam na drodze. W miarę postępów monstrum rośnie, odblokowując nowe umiejętności, które pomogą nam w walce z silniejszymi przeciwnikami.

GramTV przedstawia:

Przy okazji sukcesu, wydawca gry Devolver Digital wypuścił nowy zwiastun promujący grę. Nie jest to typowy zapis rozgrywki, ale kulisy powstania, w których zobaczycie, ile pracy włożyli twórcy w stworzenie i ożywienie potwora.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!