Baldur's Gate z megamodyfikacją – 10 nowych postaci do drużyny i nie tylko!

Wincenty Wawrzyniak
2020/07/03 17:50
3
1

Może macie ochotę na powrót do Baldur’s Gate? Jeśli tak, my z kolei mamy świetne wieści – poznajcie megamodyfikację Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy.

Użytkownik o pseudonimie nowus777, którego na pewno kojarzą niektórzy fani należący do polskiej społeczności Baldur’s Gate: Enhanced Edition, postanowił zrobić nam niezłą niespodziankę i stworzyć megamodyfikację Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy do wspomnianej gry. Nie jest to w żadnym przypadku zwyczajny mod, jak bowiem głosi jego opis, mamy tutaj do czynienia z projektem łączącym w sobie modyfikację PROJEKT X (twórcy: Viader, Selendis) z modyfikacją znaną dotychczas pod roboczą nazwą BGEE 10 NPC PROJECT (twórca: nowus777). Czego możemy spodziewać się po Nowych Opowieściach z Wybrzeża Mieczy?

Przede wszystkim aż 10 nowych postaci przyłączalnych do drużyny, z czego każdy NPC posiada własne rozbudowane zadanie, ścieżkę przyjaźni oraz romansu, liczne bantery, a także reakcje na świat gry (również na to, jakie decyzje podejmuje gracz). To jednak nie wszystko! Do nowych członków drużyny dołączą także niespotykane wcześniej autorskie questy, co najmniej kilkanaście nowych lokacji do eksploracji, ponad 100 (sto!) nowych postaci (w tym również groźnych przeciwników). Otrzymujemy również polskie udźwiękowienie dla nowych postaci oraz NPC-ów znanych z wersji Enhanced Edition, a także pełną kompatybilność z modem BG1 NPC PROJECT.

Modyfikacja została stworzona na silniku gry Baldurs Gate: Enhaced Edition i do pełnego działania wymagać będzie jedynie zainstalowanej najnowszej pełnej wersji gry. Premiera megamodyfikacji już na 3 lipca 2020 roku na stronie największego polskiego klanu Baldur’s Gate – Children of Bhaal (http://athkatla.cob-bg.pl). Autorzy z góry dziękują za wszelkie komentarze, opinie i recenzje. Tylko od reakcji graczy zależy to, czy modyfikacja będzie nadal rozwijana i czy powstaną losy nowych NPC do Baldur's Gate 2: Enhanced Edition.

GramTV przedstawia:

Zainteresowanych zapraszamy na wyżej wspomnianą stronę Children of Bhaal, a także pod ten adres, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na temat samej modyfikacji, w tym spis questów czy przewodnik romansowy. Pozostaje więc pobierać i grać – modyfikacja Nowe opowieści z Wybrzeża Mieczy zostanie udostępniona całkowicie za darmo dziś o godzinie 21:30. O godzinie 20:00 możecie natomiast wpaść na kanał twórcy moda na Twitchu.Baldur's Gate z megamodyfikacją – 10 nowych postaci do drużyny i nie tylko!

Komentarze
3
Levario
Gramowicz
05/07/2020 11:58

Ogólnie fajnie, ale Ci pierwsi bohaterowie to nagrywani w pokoju bez wytłumienia, bo słychać echo na ścianach ;)

Headbangerr
Gramowicz
04/07/2020 12:52

Panowie z tych obrazków wyglądają, jak członkowie metalowej kapeli ;D

PDenton
Gramowicz
04/07/2020 09:17

Wiele bym dał za to, żebym cofnąć czas i ponownie po raz pierwszy zagrać w BG2. Niezapomniane przeżycie.
Trwa Wczytywanie