Twitch nie pozwala na "mowę nienawiści" i zawiesza kanał... Donalda Trumpa

Wincenty Wawrzyniak
2020/07/01 21:30
0
0

Kanał prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa, został tymczasowo zawieszony z powodu mowy nienawiści podczas transmisji na żywo.

Jak donosi serwis Kotaku, oficjalny kanał Donalda Trumpa, obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, został tymczasowo zawieszony na platformie streamingowej Twitch. Zanim jednak przejdziemy do jakichkolwiek szczegółów, zaznaczamy, że chodzi o blokadę na określony czas. No, w tym przypadku akurat nieokreślony – nie wiemy bowiem, kiedy prezydent znów będzie mógł streamować na Twitchu. Przedstawiciele serwisu uznali wypowiadane przez Trumpa treści za mowę nienawiści, która jest oczywiście niezgodna z zasadami panującymi na portalu. O jakie treści dokładnie chodzi?Twitch nie pozwala na

Tutaj z kolei przytoczymy artykuł opublikowany na łamach serwisu Tech Crunch – najprawdopodobniej przyczyną blokady są komentarze prezydenta na temat Meksyku oraz imigrantów, których mężczyzna nazwał między innymi gwałcicielami. Ostatnimi czasy tego typu sytuacje na Twitchu są właściwie chlebem powszednim, aczkolwiek sporo przypadków nie jest też czarnobiałych, jak chociażby tajemniczy ban Dr Disrespecta, o którym możecie poczytać więcej w naszej osobnej wiadomości. Jedno jest pewne: włodarze najpopularniejszej platformy streamingowej nie zamierzają tolerować toksycznych zachowań.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!