Stary telefon jako wyświetlacz temperatury PC? To całkiem proste

LM
2020/04/21 11:40
5
0

Od dawna nieużywany telefon na systemie Android może otrzymać drugie życie jako monitor do kontrolowania podzespołów PC. Szczegóły w środku.

Jeśli należycie do grona osób, których zabawy sprzętem nie ograniczają się jedynie do instalacji i korzystania z określonego oprogramowania, to mamy coś, co Was zainteresuje. Jeden z użytkowników redditapochwalił się zastosowanym przez siebie rozwiązaniem, a mianowicie zamianą nieużywanego smartfona w monitor dla stanu podzespołów PC. Po umieszczeniu telefonu za przeszkolonym panelem może nie bieżąco sprawdzać m.in. temperatury GPU i CPU czy wolną przestrzeń na poszczególnych nośnikach pamięci. Całość okazuje się całkiem prosta, o ile posiadacie kilka niezbędnych elementów.

Stary telefon jako wyświetlacz temperatury PC? To całkiem proste

Jak zamienić stary telefon w monitor temperatury podzespołów PC?

  1. Znajdź dowolny telefon z systemem operacyjnym Android;
  2. Po uruchomieniu pobierz aplikację Remote System Monitor od Trigone ze sklepu Google Play;
  3. Pobierz aplikację także na monitorowany PC;
  4. Podłącz zarówno PC, jak i telefon do tej samej sieci bezprzewodowej Wi-Fi;
  5. Gdy zauważysz wyniki na ekranie aplikacji, to pozostaje jedynie ustawić wyświetlacz telefonu na nieustannie włączony i podłączenie telefonu kablem USB do PC, by się nie rozładował.

Umieszczenie samego monitora to już kwestia wyłącznie dostępności i dobrego widoku na niego. Użytkownik reddita div2691 skorzystał z panelu bocznego, ale przy odpowiednio długim przewodzie USB telefon może wylądować np. pod podstawką z monitorem. Co ważne, sama aplikacja może wyświetlać reklamy, przynajmniej do czasu przesłania drobnej wpłaty na konto twórców, więc lepiej mieć dostęp do samego ekranu, by je pominąć.

GramTV przedstawia:

Oczywiście całość raczej nie przyda się w standardowym użytkowaniu. Jednak jeśli lubicie mieć wydajność blaszaka pod kontrolą bez zajmowania dodatkowego miejsca na głównych monitorach, to wydaje się, że jest to całkiem wygodne rozwiązanie.

Co o tym myślicie? Znacie jeszcze jakieś proste patenty dla fanów zabawy sprzętem?

Jak zamienić stary telefon w monitor temperatury podzespołów PC?, Stary telefon jako wyświetlacz temperatury PC? To całkiem proste

Komentarze
5
Maurycy_69
Gramowicz
23/04/2020 07:25
Deadlyo0 napisał:

W jaki sposób uzyskałeś taki ekran? Ja mam tylko wykres liniowy albo napisane jest tylko w danym "dziale" temperatury.

 

Ale tego ekranu z góry w tej apce nie ma, a szukałem od kilku dni czegoś takiego, bo afterburner nie działa w każdej grze.

na stronie deva masz poradnik:

https://www.trigonesoft.com/

u mnie wyszło coś takiego: https://i.imgur.com/pT0P0GL.jpg https://i.imgur.com/a8cqcsD.png

ySOserious
Gramowicz
21/04/2020 17:27

Ja niedawno zamontowałem sobie wyswietlacz 7 cali od raspberry. Na amazon za 18€ z hdmi hdmi dziala jako drugi wyswietlacz. Na nim widgety z rainmeter. Bylo trochę pracy z wycięciem dziur w budzie i zamontowaniem, ale wygląda super. Tylko wyswietlacz jest pionowo i nie mogę znaleźć programu zamiast tych widgetów, żeby pasował.

Deadlyo0
Gramowicz
21/04/2020 16:15
MisticGohan_MODED napisał:

Niegłupie. Mi raczej się nie przyda bo mam już Afterburnera od MSI do monitorowania.

Destiny 2, Doom Eternal tam afterburner nie działa. Poza nimi jest jeszcze masa gier, gdzie riva nie chce się odpalić bo twórca blokuje taką opcję 
Trwa Wczytywanie