Karty graficzne Nvidia Ampere mogą zapewnić nawet 50% więcej wydajności

Wincenty Wawrzyniak
2020/01/03 17:00
4
0

Zgodnie z doniesieniami serwisu Taipei Times GPU Nvidia Ampere mają zapewnić nawet o połowę większą wydajność od Turingów przy dwukrotnie niższym zużyciu energii.

Jak donosi serwis Taipei Times (via Tom’s Hardware), na horyzoncie pojawiło się sporo informacji dotyczących kolejnej generacji kart graficznych od firmy Nvidia, szerzej znanych pod swoją kodową nazwą Ampere. Przecieki donoszą, że układy zapewnią znacznie większą, niż pierwotnie zakładano, wydajność, której przyrost ma sięgnąć nawet 50%. To jednak nie wszystko – GPU mają bowiem równocześnie charakteryzować się dwukrotnie mniejszym zużyciem energii dzięki gruntownym zmianom w architekturze oraz zmianie procesu na litograficzny 7nm. Oryginalnym źródłem powyższych doniesień jest rzekomo notka od firmy analitycznej Yanta Securities Investment Consulting Co. Co więc oznaczałoby to wszystko w praktyce? Karta pobierałaby znacznie mniej prądu i zapewniała wydajność zbliżoną do GeForce RTX 2080 Ti, co – trzeba przyznać – jest dość imponującym osiągnięciem. Ponadto dziennikarze serwisu Wccftech spekulują, że tego typu usprawnienia umożliwiłyby granie w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę równocześnie z włączonym śledzeniem promieni.Karty graficzne Nvidia Ampere mogą zapewnić nawet 50% więcej wydajności

Przypomnijmy, że karty Nvidia Ampere mają trafić na rynek w drugiej połowie bieżącego roku. Najprawdopodobniej możemy się spodziewać prezentacji podczas sierpniowej konferencji SIGGRAPH, ponieważ na jednej z poprzednich edycji firma zdecydowała się zaprezentować GeForce RTX. Zaznaczamy jednak, że wszystkie powyższe informacje są oczywiście nieoficjalnymi plotkami, które nigdzie nie zostały potwierdzone. Zresztą, z pełnoprawną oceną wydajności kart będziemy musieli poczekać do premiery.

GramTV przedstawia:

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
4
Gregario
Gramowicz
05/01/2020 03:26

Nihil novi. Chyba przed premierą każdnej kolejnej generacji GPU słyszę takie zapewnienia.

Illidian_Stormrage
Gramowicz
04/01/2020 13:11

Jakoś w tą wątpię, ale jak napisał autor newsa poczekamy zobaczymy ja myślę że następna generacja nie będzie miałą takiego skoku co już nawet po trailerach widać choćby godfall i na moim sprzęcie przesiedze do jej końca grając na high detalach (może nie 60 fpsów ale tyle by grać komfortowo) 

dzelada
Gramowicz
04/01/2020 04:41

Pewno będzie jak pascale wyszły 1080< 980ti 3080<2080ti
Trwa Wczytywanie