News

Nowy Xbox ze wsteczną kompatybilnością od początku. Obejmie ona nie tylko gry

pepsi, 19.12.2019 21:47 0

Wsteczna kompatybilność to funkcja niezwykle istotna dla producentów Xboksa. Zadbają oni, by na nowej konsoli działały gry nie tylko z Xboksa One, ale też z Xboksa 360.

Pełna wsteczna kompatybilność będzie oferowana w Xboksie następnej generacji już w dniu jego premiery. – Chcieliśmy się upewnić, że od pierwszego dnia możemy spełnić obietnicę kompatybilności. Zagrałem więc w dość pokaźną liczbę tytułów z Xboksa 360 i Xboksa One na nowym Xboksie – tylko po to, by upewnić się, że dotrzemy tam już pierwszego dnia – mówi Phil Spencer na łamach GameSpotu.

Już wcześniej deklarował on wsteczną kompatybilność od początku, teraz wiadomo, że chodzi nie tylko o same gry. – Mamy tysiące produkcji, które dziś działają na Xboksie One. Chcemy, by były one dostępne i w przyszłości, ale zależy nam też, by wszystkie usługi podążyły za wami. Chcemy, by wasze dziedzictwo podążyło za wami, czy chodzi o Gamerscore, lista przyjaciół, osiągnięcia czy zapisane stany rozgrywki. Wszystko to powinno pójść za wami, by nie było żadnych barier w postawieniu kolejnego kroku – dodaje Jason Ronald, dyrektor ds. zarządzania programem.

Zaznacza on również, że zapewnienie kompatybilności nie jest zadaniem prostym, a to z uwagi na hiperoptymalizację gier pod określony sprzęt. Nowy Xbox będzie używał układu o innej architekturze, co komplikuje sprawy, ale w konsoli użyto pewnych rozwiązań, które istotnie zmniejszą natłok pracy związany z przystosowaniem starszych gier do sprzętu następnej generacji. co nie znaczy, że będzie jej mało.

Przypomnijmy, że Xbox następnej generacji będzie nosił nazwę… Xbox.

Gry na Xboksa One w sklepie sferis.pl

najnowsze