Recenzje Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie są... przeciętne

Maria Wawrzyniak
2019/12/18 21:00
11
0

Premiera najnowszej odsłony kinowych Gwiezdnych wojen już jutro – z tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć się pierwszym recenzjom.

Już jutro w polskich kinach zadebiutuje film Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie, a fani wreszcie poznają zakończenie historii najpopularniejszych bohaterów. Akcja dziewiątego epizodu rozgrywa się bowiem kilka lat po wydarzeniach z ósmej części i przedstawi początki funkcjonowania Najwyższego Porządku, czyli wielkiemu przeciwnikowi Ruchu Oporu. W sieci pojawiło się już oczywiście wystarczająco dużo recenzji, aby odpowiedzieć na pytanie, czy warto wybrać się do kina na najnowszą odsłonę kultowego cyklu i… szczerze mówiąc, większość recenzentów podkreśla, że w tym przypadku zależy to wyłącznie od preferencji. Głównie dlatego, że oceny dziennikarzy są bardzo mieszane, a sporo recenzji określa film mianem przeciętnego. Oczywiście, jak to zawsze w tego typu przypadkach bywa, znaleźli się również tacy, którzy twierdzą, że właśnie na takie zakończenie czekaliśmy.

Recenzje Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie są... przeciętne

GramTV przedstawia:

Tak czy inaczej – w serwisie Metacritic średnia ocen na ten moment wynosi 53/100, zaś w serwisie Rotten Tomatoes jest to wynik 56/100. Dla niektórych jest to jedna z najlepszych odsłon w serii, dla innych Skywalker robi wszystko po raz drugi, odpowiadając na te same pytania i powracając do tych samych tematów (via BBC). Cóż. Pozostaje poczekać do jutra – koniecznie dajcie znać w komentarzach, jak wrażenia!


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
11
Nalfein
Gramowicz
19/12/2019 17:29

Największym problemem nowej trylogii wg mnie jest to, że opowiada w zasadzie o niczym. George Lucas, co by o nim nie mówić, miał wizję na swoje filmy i wiedział jaką historię chce opowiedzieć i jakoś panował nad tym wszystkim, a teraz co jaki reżyser przyjdzie to wprowadza swoje pomysły. I skutkuje to tym, że filmy są niespójne, brakuje jednego porządnego, głównego wątku, wszystko jest odtwórcze i ogólnie nijakie. Ważniejsze od fabuły jest promowanie polityki.

Rey jako główny protagonista jest nijaka, bo scharakteryzować ją można jedynie jako "silną kobietę" i tyle. W Rogue One też główną bohaterką była kobieta, ale Jyn Erso w przeciwieństwie do Rey była przynajmniej kompetentnie napisaną postacią. Miała osobisty motyw na walkę z Imperium, swoje zdolności do walki zyskała walcząc u boku Saw Gerrery, rebelianci potrzebowali jej z konkretnego powodu itd. Rey natomiast nie ma żadnych głębszych motywów ani powodów do walki z Najwyższym Porządkiem, umie się bić bo zbierała złom całe życie (jak wyszukacie hasła złomiarz na googlu to raaczej Steven Seagal wam nei wyskoczy), jest najlepszym pilotem bojowym bo przeczytała instrukcję obsługi frachtowca. No ale jest przecież "silną kobietą" więc wszystko powyższe to usprawiedliwia...

Sanders-sama
Gramowicz
19/12/2019 17:25
garfieldgarfield napisał:

Jest chociaż jakiś wątek gejowski?

Nie, ale jest jeden lesbijski pocałunek na końcu filmu. Brat się zaśmiał i mówi że to Finn i Poe powinni się cmokać, skoro nawet Disney rozważał czy z nich shipa nie zrobić.

garfieldgarfield
Gramowicz
19/12/2019 08:42

Jest chociaż jakiś wątek gejowski?

Gregario
Gramowicz
19/12/2019 05:23

Ehhh, czemu takie oceny mnie nie dziwią? ;] Dobrze, że (nauczony strasznie słabym 8 epizodem) nie planowałem iść na ten film w najwcześniejszych terminach.

Crad999
Gramowicz
19/12/2019 01:10

Z jednej strony wg recenzji przeciętniak, a z drugiej Mroczne Widmo ma podobne oceny i pomimo swoich ewidentnych problemów (gra aktorska, Słoik Słoik Binks) jest to wg mnie o niebo lepszy film Gwiezdnych Wojen od Ostatniego Jedi, który wciąż ma 91% na RT i może wizualnie rzeczywiście robi wrażenie czasami, ale choreografia walki i fabuła kupy się nie trzyma.

Sanders-sama
Gramowicz
19/12/2019 00:09

Miałem nie jechać, ale brat omyłkowo zapłacił za 3 bilet, więc pojechałem bo szkoda kasy było.

Pełno głupotek, jak w poprzednich częściach, znowu Mary Sue etc. Jedynie fajnie że dali Ianowi Mcdiarmidowi znowu Imperatora zagrać.

Cała ta Disneyowa trylogia to jeden wielki fanfic i tyle.

wolff01
Gramowicz
18/12/2019 22:44

Te filmy to nieudany eksperyment...

MisticGohan_MODED
Gramowicz
18/12/2019 22:05

Nie ma się czego spodziewać po tym filmie.

fenr1r
Gramowicz
18/12/2019 22:01

Nic dziwnego. Do tej pory Disney niczym ciekawym się nie popisał. Nic innego po "zakończeniu sagi" się nie spodziewałem.

Khalid
Gramowicz
18/12/2019 21:37

Myślę, że serial Mandalorian wyszedł lepiej niż te wypociny jakimi są część 7 i 8. Za pare dni idę do kina na Odrodzenie. Wtedy będę miał pełen obraz tej nowej 'trylogi' Disneya.

Headbangerr
Gramowicz
18/12/2019 21:29

Nie powiedziałbym, że recenzje najnowszej odsłony Star Wars są "przeciętne". Są bardzo skrajne, więc średnia wychodzi ok. 50%. Poniżej link:

https://youtu.be/dP_sjap1nr4

Nie są to wprawdzie recenzje, tylko pierwsze reakcje, jednak już tutaj widać, że sprawa nie jest tak oczywista.