Plotka: deweloperzy z BioWare zdradzają miejsce akcji nowej odsłony serii Dragon Age

Maria Wawrzyniak
2019/12/04 20:20
2
0

Studio BioWare opublikowało dzisiaj krótki filmik, w którym podziękowało fanom Dragon Age za wsparcie. To jednak nie wszystko, co znalazło się w klipie.

Dziś obchodzimy nieoficjalne święto serii Dragon Age, które zostało wymyślone przez jej fanów na wzór pomysłu graczy w Mass Effect. Z tej okazji organizowane są przeróżne wydarzenia czy konkursy. W tym roku do świętowania przyłączyło się nawet samo studio BioWare, które opublikowało na swoim oficjalnym Twitterze krótki filmik z podziękowaniem za wieloletnie wsparcie miłośników cyklu oraz niezliczone prace artystyczne inspirowane uniwersum. Co ciekawe jednak, jak zdążył zauważyć chociażby serwis TrueAchievements, w ostatnich sekundach klipu znalazła się potencjalna informacja dotycząca miejsca, w którym umiejscowiona zostanie akcja najnowszej odsłony – miałoby nim być Imperium Tevinteru. To potwierdzałaby również umieszczona na końcu filmiku scena wyjęta z finału ostatniego dodatku do gry Dragon Age: Inkwizycja.

Wczytywanie ramki mediów.

Przypomnijmy, że ostatnią odsłoną cyklu Dragon Age było właśnie wspomniane Dragon Age: Inkwizycja z 2014 roku, a samo studio BioWare zaczęło dolewać oliwy do ognia już podczas zeszłorocznej gali The Game Awards, kiedy opublikowało tajemniczy teaser czwartej części. Nie zmienia to jednak faktu, że w tym roku produkcja spotkała na swojej drodze całkiem spore problemy, w których rezultacie straciła między innymi głównego producenta. Możemy więc być pewni, że gra na pewno nie ukaże się szybko – większość szacunków opartych na oficjalnych raportach finansowych firmy Electronic Arts wymienia maj 2022 roku, co oznaczałoby, że nowe Dragon Age pojawi się po prawie ośmiu latach od premiery poprzedniej części.


GramTV przedstawia:

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
2
koNraDM4
Gramowicz
05/12/2019 13:02

Imperium Tevinter? Nawet jeśli poziom będzie jak w 3 to i tak kupuję, 3 miała swoje bolączki ale była naprawdę udana gameplayowo, a Imperium Tevinter od pierwszej części bardzo mnie interesowało.

dariuszp
Gramowicz
05/12/2019 09:55

Dragon Age: Andromeda