News

Plotka: deweloperzy z BioWare zdradzają miejsce akcji nowej odsłony serii Dragon Age

Maria Wawrzyniak, 04.12.2019 20:20 2

Studio BioWare opublikowało dzisiaj krótki filmik, w którym podziękowało fanom Dragon Age za wsparcie. To jednak nie wszystko, co znalazło się w klipie.

Dziś obchodzimy nieoficjalne święto serii Dragon Age, które zostało wymyślone przez jej fanów na wzór pomysłu graczy w Mass Effect. Z tej okazji organizowane są przeróżne wydarzenia czy konkursy. W tym roku do świętowania przyłączyło się nawet samo studio BioWare, które opublikowało na swoim oficjalnym Twitterze krótki filmik z podziękowaniem za wieloletnie wsparcie miłośników cyklu oraz niezliczone prace artystyczne inspirowane uniwersum. Co ciekawe jednak, jak zdążył zauważyć chociażby serwis TrueAchievements, w ostatnich sekundach klipu znalazła się potencjalna informacja dotycząca miejsca, w którym umiejscowiona zostanie akcja najnowszej odsłony – miałoby nim być Imperium Tevinteru. To potwierdzałaby również umieszczona na końcu filmiku scena wyjęta z finału ostatniego dodatku do gry Dragon Age: Inkwizycja.

https://twitter.com/bioware/status/1202256437201686528

Przypomnijmy, że ostatnią odsłoną cyklu Dragon Age było właśnie wspomniane Dragon Age: Inkwizycja z 2014 roku, a samo studio BioWare zaczęło dolewać oliwy do ognia już podczas zeszłorocznej gali The Game Awards, kiedy opublikowało tajemniczy teaser czwartej części. Nie zmienia to jednak faktu, że w tym roku produkcja spotkała na swojej drodze całkiem spore problemy, w których rezultacie straciła między innymi głównego producenta. Możemy więc być pewni, że gra na pewno nie ukaże się szybko – większość szacunków opartych na oficjalnych raportach finansowych firmy Electronic Arts wymienia maj 2022 roku, co oznaczałoby, że nowe Dragon Age pojawi się po prawie ośmiu latach od premiery poprzedniej części.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze