News

Zapowiedziano Castle In The Darkness 2 – kontynuację udanej metroidvanii z 2015 roku

LM, 03.12.2019 10:50 0

Twórcy The Binding of Isaac: Rebirth wprowadzili nas w swoje najnowsze plany.

Dobra wiadomość dla fanów wydanej w 2015 roku na PC platformówki Castle In The Darkness. Odpowiedzialna za nią ekipa w składzie Matt Kap i Simon Parzer uformowała właśnie niezależne studio deweloperskie LABS Works, które zajmie się wyprodukowaniem sequela. Castle In The Darkness 2 ma czerpać garściami z rozwiązań pierwowzoru, jednocześnie wynosząc wszystkie aspekty rozgrywki na zupełnie nowy poziom. Obok wspomnianej dwójki do projektu zostaną zaproszenia także inni deweloperzy, a owoce ich prac będziemy mogli oglądać w każdy drugi dzień miesiąca – do sieci będą regularnie trafiać nowe materiały wideo.

Już na pierwszy rzut oka Castle In The Darkness 2 oferuje znacznie wyższy poziom pixelartowej oprawy wizualnej. Jak przyznaje sam Matt Kap, podczas prac nad pierwowzorem nad grafiką pracował samodzielnie, więc mógł sobie pozwolić jedynie na 8-bitową estetykę. Jednak wraz ze wzrostem liczebności pracowników całość można wyraźnie podrasować i tak się też stanie. Ostatecznie tytuł nie zamierza zgubić swoich korzeni, które sięgają takich serii jak Metroid, Castlevania czy MegaMan. Daty premiery nie wskazano, więc pozostaje czekać na kolejne doniesienia.

Castle In The Darkness ukazało się w lutym 2015 roku na PC za pośrednictwem Steam. Niemal 80% z ponad 900 recenzji wystawionych przez użytkowników jest pozytywnych.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=20&v=hEMbVgnoa6A&feature=emb_title

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze