News

League of Legends odzyskuje tytuł najczęściej oglądanej gry na Twitchu w ciągu ostatnich 365 dni

Maria Wawrzyniak, 02.12.2019 16:45 0

Riot Games może być zadowolone – League of Legends powróciło na tron streamingu i pokonało swojego głównego rywala, czyli Fortnite.

Jedna z najpopularniejszych gier na świecie, czyli gra z gatunku MOBA od studia Riot Games, którą wszyscy znamy jako League of Legends, oficjalnie odzyskała godny podziwu tytuł najczęściej oglądanej gry na platformie Twitch w ciągu ostatnich 365 dni. Produkcja, osiągając wynik 1,111 mld obejrzanych godzin, wyprzedziła swojego głównego rywala, czyli grę Fortnite od firmy Epic Games nieznacznie, bo popularne battle royale osiągnęło wynik 1,108 mld godzin. Przypomnijmy, że dzieło Epic Games było bezkonkurencyjnym liderem w roku poprzednim, aczkolwiek wielu graczy przewiduje, że w najbliższym czasie obecny stan rzeczy nie ulegnie zmianom – League of Legends notuje bowiem trend wzrostowy, a Fortnite boryka się z regularnym spadkiem widzów.Źródło: Riot Games

Jest to o tyle ciekawa sytuacja, że sama gra League of Legends cieszy się mniejszą popularnością wśród streamerów – w ciągu ostatnich 365 dni wygenerowano niecałe 24 mln godzin gameplaya, podczas gry w przypadku Fortnite było to 77 mln godzin. To jednak nie stanęło na przeszkodzie, aby LoL osiągnęło sukces. Ponadto, choć gra studia Epic Games wciąż jest niezwykle popularna, grupa analityczna SuperData w swoich danych odnotowywała przez cały rok spadek przychodów z Fortnite. Oczywiście, październikowa premiera Fortnite: Rozdział 2 znaczącą zwiększyła zainteresowanie battle royale, jednak nie wiadomo jeszcze dokładnie, jak to przełożyło się na wyniki finansowe. Raport SuperData za dziesiąty miesiąc bieżącego roku dowiódł jednak, że tytuł awansował kilka pozycji w górę w kategorii najlepiej zarabiających produkcji, aczkolwiek zarówno na pecetach, jak i konsolach ostatecznie nie przebił się do pierwszej piątki.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze