Disco Elysium zadebiutuje w przyszłym roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One

Maria Wawrzyniak
2019/11/01 17:30

Szef produkcji potwierdził, że Disco Elysium zadebiutuje również na konsolach – nie znamy jednak dokładnej daty premiery.

Wczoraj serwis USGamer opublikował rozmowę z projektantem i autorem scenariusza Disco Elysium, Robertem Kuvitzem. Twórca podzielił się bardzo dobrą wiadomością i poinformował, że gra zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One w 2020 roku. Produkcja zadebiutowała 15 października bieżącego roku wyłącznie na komputerach osobistych – warto w tym momencie zaznaczyć, że spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Na naszej stronie również znajdziecie recenzję, możecie ją przeczytać pod tym adresem. Disco Elysium jest chwalone przede wszystkim za bardzo dobre dialogi, wyraziste postacie oraz świetnie zaprojektowany świat.Disco Elysium zadebiutuje w przyszłym roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One

Twórcy zapewniają, że przeniesienie takiego tytułu na konsole na pewno się uda. Kuvitz stwierdził, że na kontrolerze gra się naprawdę dobrze – nie trzeba klikać i wydawać konkretnych poleceń taktycznych, w których kontroler nie jest szczególnie dobry. Miejmy więc nadzieję, że konsolowcy również będą mieli sporo powodów do zadowolenia. Przy tym wszystkim jednak deweloper zdecydował się nie podawać jeszcze konkretnej daty premiery Disco Elysium na konsolach – większość graczy spekuluje, że możemy się jej spodziewać w okolicach pierwszego kwartału przyszłego roku.


GramTV przedstawia:

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!