News

Sony chce pozyskać kolejne studia dla PlayStation 5

pepsi, 30.10.2019 18:36 1

Więcej własnej zawartości – to cel przyświecający Sony. Firma chce jak najlepiej przygotować się na starcie konsol następnej generacji.

Insomniac Games może nie być ostatnim studiem, które w najbliższym czasie stanie się własnością Sony. Podczas kwartalnej konferencji z udziałem inwestorów głos w tej sprawie zabrał dyrektor finansowy i starszy wiceprezes japońskiej firmy, Hiroki Totoki. – Już podczas dnia relacji inwestorskich w maju tego roku wspomnieliśmy, że strategia Sony opiera się na markach i zawartości powstających wewnątrz spółki – przypomniał.

- W celu jej umocnienia, w sierpniu ogłosiliśmy przejęcie Insomniac Games, twórców Marvel’s Spider-Mana, który sprzedał się na całym świecie w 13,2 mln egzemplarzy. Dzięki tej transakcji Insomniac Games stanie się 14. studiem należącym do Sony Interactive Entertainment i będzie miało udział w udoskonalaniu naszej organizacji produkcji gier first-party – stwierdził Totoki.

- Idąc dalej, będziemy nadal poszukiwać okazji inwestycyjnych, które mogłyby zapewnić nam rozwój i więcej własnej zawartości – dodał, wysyłając tym samym sygnał, że w grę wchodzi zakup kolejnych studiów.

Gry na PS4 w sklepie sferis.pl

najnowsze