News

Wspaniała przyszłość Cyberpunku 2077? Sprzedaż może sięgnąć 20 milionów sztuk w ciągu roku!

pepsi, 23.10.2019 21:41 2

Bardzo odważnymi przewidywaniami wobec Cyberpunku 2077 chwali się Bloomberg. Jego prognozy względem gry CDP RED wydają się wręcz nader optymistyczne.

CD Projekt RED znalazło się na liście 50 firm wartych obserwowania w 2020 roku wg Bloomberga. Agencja prasowa specjalizująca się w doniesieniach biznesowych umieściła tam polską firmę w zasadzie wyłącznie dzięki Cyberpunkowi 2077, z którym wiąże ogromne nadzieje. Analityk spółki, Matthew Kanterman, spodziewa się, że wyniki sprzedaży gry znacząco przebiją przewidywania innych ekspertów i wyniosą nawet 20 milionów egzemplarzy – w ciągu pierwszego roku!

Byłby to bez wątpienia iście zawrotny wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Wiedźmin 3: Dziki Gon dotarł do tak dużej liczby konsumentów dopiero po czterech latach od swojej premiery. A trzeba mieć przecież na uwadze, że była to trzecia odsłona marki o ustabilizowanej na rynku pozycji, tymczasem Cyberpunk 2077 dopiero zacznie swoją drogę do sławy.

Owszem, CD Projekt RED sam w sobie stanowi już markę na międzynarodowej scenie interaktywnej rozrywki, ale 20 milionów w ciągu roku to pułap zarezerwowany dla absolutnie największych hitów.

Oferta gier w sklepie sferis.pl

najnowsze