News

Stellaris otrzyma kolejne dodatki – Federations i Lithoids

LM, 19.10.2019 16:02 8

Sporo nowinek dla fanów kosmicznej strategii podczas tegorocznego PDXCON w Berlinie.

Dobre wieści dla fanów wydanej w 2016 roku kosmicznej strategii Stellaris. Podczas tegorocznego konwentu PDXCON w Berlinie szwedzki producent i wydawca zapowiedział dwa pakiety dodatkowej zawartości do gry. Pierwszym z nich jest pełnoprawne rozszerzenie zatytułowane Federations, a drugim tzw. Species Pack o tytule Lithoids. Przy okazji ogłoszenia opublikowano pierwsze zwiastuny pakietów, a także ujawniono nieco konkretów. Wszystkiego dowiecie się poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=OjkHN4XuQR0

Zacznijmy od rozbudowanego rozszerzenia Stellaris: Federations. Dodatek znacząco rozbudowuje opcje dyplomacji, które pozwolą nam teraz na znacznie większą skalę wywierać wpływ na sojusznikach i oponentach, by zyskiwać coraz większą potęgę bez angażowania się w konflikty zbrojne. Twórcy przygotowali zaawansowany system federacji oferujących nowe bonusy dla wszystkich państw członkowskich, możliwość zgromadzenia wszystkich członków pod władzą galaktycznego senatu, nowe opcje dla wyboru genezy swojego imperium, a także szereg nowych budynków, które wzmocnią jego struktury. Wydawca nie wskazał jeszcze oficjalnej daty premiery, ale pakiet ma zadebiutować na PC już wkrótce. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

https://www.youtube.com/watch?v=4pE0J6M_xIs

Tymczasem znacznie mniejszy pakiet Lithoids Species Pack wprowadza do gry tytułową rasę Litoidów. Mowa o pokaźnych rozmiarów osobnikach, którzy wywodzą się od obdarzonych intelektem skał. Cechuje ich długowieczność i możliwość osiedlenia się w niemal każdym środowisko. Posiadacze DLC otrzymają do dyspozycji nowe mechaniki dla rozbudowy imperium Litoidów, nowe portrety, modele statków i zestaw wypowiedzi głosowych. Pakiet ukaże się już 24 października, a jego dodatkowe szczegóły znajdziecie tutaj.

Stellaris zadebiutowało na PC w maju 2016 roku, a w lutym tego roku doczekało się także wydania Console Edition na PlayStation 4 i Xbox One. Zaprezentowane tu dodatki z pewnością najpierw trafią na ręce użytkowników pecetowej wersji, a zapewne z nieco większym opóźnieniem pojawią się także na konsolach ósmej generacji.


Kup Stellaris i DLC do gry w sklepie Sferis.pl.

najnowsze