News

Paradox Interactive zapowiedziało nową grę, tyle że mobilną [aktualizacja]

Maria Wawrzyniak, 16.10.2019 18:45 2

Stellaris: Galaxy Command to kosmiczna strategia czasu rzeczywistego zaprojektowana z myślą o urządzeniach mobilnych.

AKTUALIZACJA: Wydawca poinformował o wycofaniu wersji beta z dystrybucji, ponieważ okazało się, że zawiera ona skradzione materiały graficzne – dokładniej, chodzi o konkretną ilustrację, która została stworzona z myślą o Halo 4 przez Kenny’ego Magnussona. Opublikowano również oświadczenie, w którym czytamy, że aby upewnić się, że w produkcji nie ma kolejnych plagiatów, zdecydowano tymczasowo wycofać ją z dystrybucji. Produkcja została powierzona chińskiemu studiu GameBear – na obecną chwilę nie znamy stanowiska nikogo z zespołu. Zastanawiające jest jednak to, czy artysta pracujący dla studia rzeczywiście myślał, że nikt nie zauważy skradzionej ilustracji. Poniżej znajdziecie oryginalną grafikę koncepcyjną oraz jej zmodyfikowaną wersję w Stellaris: Galaxy Command.


ORYGINALNA WIADOMOŚĆ: Firma Paradox Interactive zapowiedziała Stellaris: Galaxy Command – przygotowaną z myślą o urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS kosmiczną strategię czasu rzeczywistego, która będzie dostępna w modelu free-to-play. Wydawnictwo na ten moment udostępniło produkcję graczom z Australii, Kanady, Nowej Zelandii i Szwecji w ramach tak zwanego soft launch – pozostali zainteresowani mogą zgłosić się za pomocą globalnej prerejestracji, której formularz znajdą na oficjalnej stronie produkcji. Wówczas zostaje jedynie czekać na premierę, jednak daty jeszcze nie podano.

https://youtu.be/6lkbynv8Abg

Stellaris: Galaxy Command czerpie garściami z pierwowzoru, aczkolwiek dodaje również do gatunku coś od siebie. Będziemy mieć do czynienia między innymi z nowymi systemami handlu, etyki oraz polityki. Zadaniem gracza jest odbudowa galaktycznej cywilizacji, którą zleciły Zjednoczone Narody Ziemi. W zabawie mają wziąć udział „tysiące innych użytkowników” – wszystko będzie toczyć się w rozległej galaktyce, gdzie czekają na nas nieznane układy planetarne.

Rozgrywkę zaczniemy wprawdzie z dość skromną pojedynczą stacją kosmiczną, jednak z czasem znacznie poszerzymy swoją strefę wpływów – za tym idzie również znacznie większa ilość coraz to poważniejszych obowiązków na naszych barkach. Zajmiemy się między innymi dyplomacją, ekonomią, a także kolonizowaniem planet i przejmowaniem nowych terytoriów. To oznacza z kolei obronę tych, które już posiadamy, pozyskiwanie niezbędnych do rozwoju surowców oraz prowadzenie wojen. Wszystkie starcia toczą się w czasie rzeczywistym – udział biorą w nich zaprojektowane przez nas samodzielnie jednostki, które możemy ulepszać, zwiększając ich potencjał bojowy.

Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze