News

Blizzard odwołuje wydarzenie w Nowym Jorku. Zmasowana krytyka fanów domniemanym powodem

pepsi, 16.10.2019 19:28 1

Jutro Blizzard i Nintendo miały wspólnie z fanami świętować w Nowym Jorku premierę Overwatcha na Switchu. Wydarzenie zostało jednak odwołane.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że wcześniej ogłoszone wydarzenie związane z premierą Overwatcha, zaplanowane na środę, 16 października, zostało odwołane przez Blizzard. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które mogą zostać tym spowodowane

- krótkie oświadczenie tej treści zamieścił na swoim Twitterze nowojorski oddział Nintendo. Do premiery sieciowej strzelanki na Switchu doszło wczoraj. Powody odwołania wydarzenia nie zostały przedstawione, ale można się ich domyślić.

Blizzard w ostatnich dniach stał się wrogiem publicznym numer jeden w środowisku graczy, a to za sprawą wykluczenia z rozgrywek w Hearthstone gracza z Hongkongu, który na wizji nawoływał do wyzwolenia swojej ojczyzny spod władzy Chin. Firma, w obliczu zmasowanej krytyki, jaką zafundowali jej gracze, wydała oświadczenie, w którym zapewnia, że stanowisko polityczne nie miało żadnego wpływu na podjętą przezeń decyzję, ale nie sprawiło to, że krytyka ucichła. Można się o tym przekonać czytając komentarze pod poniższym tweetem.

https://twitter.com/NintendoNYC/status/1183940424467173378

Oferta gier w sklepie sferis.pl

najnowsze