Jeżeli będziesz często opuszczać rozgrywki w Gears 5, możesz dostać bana na 2 lata

Maria Wawrzyniak
2019/10/14 22:10

Za nagminne opuszczanie gry można teraz dostać aż dwa lata blokady dostępu do trybu rankingowego.

Każdy, kto choć raz w ciągu swojej kariery gracza brał udział w rozgrywkach sieciowych, na pewno spotkał się z jakimś irytującym przypadkiem użytkownika, który nagminnie opuszczał gry rankingowe. Deweloperzy ze studia The Coalition najwyraźniej również tego doświadczyli – zespół postanowił wprowadzić nowe kary za zbyt częste opuszczanie rozgrywek rankingowych. Wiemy o tym głównie dzięki pierwszym ofiarom, którymi okazali się niektórzy użytkownicy Reddita, gdzie zresztą szybko poinformowali o sytuacji. Ich wpisy z kolei zaczęły zauważać kolejne serwisy, w tym chociażby VG247 czy Segment Next.

Jeżeli będziesz często opuszczać rozgrywki w Gears 5, możesz dostać bana na 2 lata

Jeden z graczy o pseudonimie NoLifeDGenerate pochwalił się swoją karą pod postacią blokady na okres dokładnie 640 dni, czyli prawie dwóch lat. Była oczywiście teoria, że to po prostu jakiś nieśmieszny błąd systemu, jednak tę teorię szybko przekreślili sami twórcy – dyrektor ds. komunikacji w studiu The Coalition, Dana Sissons, odniósł się do sprawy na Twitterze. Nie padły tam jednak żadne słowa przeprosin, gdyż wspomniany użytkownik w ciągu tylko jednego dnia opuścił 18 z 21 meczów w trybie eskalacji. Całkiem sporo, bądźmy szczerzy. Później na horyzoncie pojawił się kolejny przypadek i kolejny, i kolejny… Aż ostatecznie deweloperzy zdecydowali się pójść na kompromis.

GramTV przedstawia:

W innym wpisie na Twitterze studio poinformowało, że osoby, które dostały wspomnianą blokadę zostały ponownie dopuszczone do rozgrywek rankingowych – aczkolwiek z zastrzeżeniem, iż kolejne tego typu działania poskutkują natychmiastową reaktywacją kary, zakańczając komunikat wymownym stwierdzeniem: ”Ostrzegaliśmy”. Wygląda więc na to, że deweloperzy najwyraźniej postanowili wybrać bardziej drastyczne rozwiązania, niż spodziewaliby się tego gracze. Oczywiście spotkało się to z falą krytyki – użytkownik NoLifeDGenerate zaznaczał, że nie dostał żadnego ostrzeżenia, a studio po prostu <tu wstaw niecenzuralne słowo, które wszyscy znamy> sprawę. Cóż. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia – chyba każdy zirytowałby się, gdyby w 18 meczach stracił członka zespołu, który postanowił po prostu wyjść z rankingowej rozgrywki.

Gears 5 zadebiutowało 10 września 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One.


Komentarze
4
GerBeer
Gramowicz
15/10/2019 16:25

To też będzie się tyczyło trybu hordy?

dariuszp
Gramowicz
15/10/2019 14:39

To nie zwykły rage quit. Mecze rankingowe wpływają na Twoją "ocenę" w grze. Jak lubisz tak wychodzić to nie graj meczy rankingowych. Proste.

Mogliby zrobić jak niektórzy developerzy. Osobny serwer z osobną kolejką dla degeneratów. Jak robisz rage quity to sparujmy Cie z takimi jak Ty. Szybko się nauczysz.

Jak oszukujesz - sparujmy Cie z oszustami. Szybko się nauczysz.

TobiAlex
Gramowicz
15/10/2019 09:30

Brawo!

prostik
Gramowicz
14/10/2019 23:21

Bany za ragequita, "ciekawych" czasów dożyliśmy, nie ma co xD