News

Jeżeli będziesz często opuszczać rozgrywki w Gears 5, możesz dostać bana na 2 lata

Maria Wawrzyniak, 14.10.2019 22:10 4

Za nagminne opuszczanie gry można teraz dostać aż dwa lata blokady dostępu do trybu rankingowego.

Każdy, kto choć raz w ciągu swojej kariery gracza brał udział w rozgrywkach sieciowych, na pewno spotkał się z jakimś irytującym przypadkiem użytkownika, który nagminnie opuszczał gry rankingowe. Deweloperzy ze studia The Coalition najwyraźniej również tego doświadczyli – zespół postanowił wprowadzić nowe kary za zbyt częste opuszczanie rozgrywek rankingowych. Wiemy o tym głównie dzięki pierwszym ofiarom, którymi okazali się niektórzy użytkownicy Reddita, gdzie zresztą szybko poinformowali o sytuacji. Ich wpisy z kolei zaczęły zauważać kolejne serwisy, w tym chociażby VG247 czy Segment Next.

Jeden z graczy o pseudonimie NoLifeDGenerate pochwalił się swoją karą pod postacią blokady na okres dokładnie 640 dni, czyli prawie dwóch lat. Była oczywiście teoria, że to po prostu jakiś nieśmieszny błąd systemu, jednak tę teorię szybko przekreślili sami twórcy – dyrektor ds. komunikacji w studiu The Coalition, Dana Sissons, odniósł się do sprawy na Twitterze. Nie padły tam jednak żadne słowa przeprosin, gdyż wspomniany użytkownik w ciągu tylko jednego dnia opuścił 18 z 21 meczów w trybie eskalacji. Całkiem sporo, bądźmy szczerzy. Później na horyzoncie pojawił się kolejny przypadek i kolejny, i kolejny… Aż ostatecznie deweloperzy zdecydowali się pójść na kompromis.

W innym wpisie na Twitterze studio poinformowało, że osoby, które dostały wspomnianą blokadę zostały ponownie dopuszczone do rozgrywek rankingowych – aczkolwiek z zastrzeżeniem, iż kolejne tego typu działania poskutkują natychmiastową reaktywacją kary, zakańczając komunikat wymownym stwierdzeniem: ”Ostrzegaliśmy”. Wygląda więc na to, że deweloperzy najwyraźniej postanowili wybrać bardziej drastyczne rozwiązania, niż spodziewaliby się tego gracze. Oczywiście spotkało się to z falą krytyki – użytkownik NoLifeDGenerate zaznaczał, że nie dostał żadnego ostrzeżenia, a studio po prostu <tu wstaw niecenzuralne słowo, które wszyscy znamy> sprawę. Cóż. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia – chyba każdy zirytowałby się, gdyby w 18 meczach stracił członka zespołu, który postanowił po prostu wyjść z rankingowej rozgrywki.

Gears 5 zadebiutowało 10 września 2019 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One.


najnowsze