News

Chernobylite – prezentacja wierne odwzorowanej Strefy Wykluczenia na nowym zwiastunie

LM, 11.10.2019 12:30 0

Najnowsza gra studia The Farm 51 już za kilka dni wzbogaci katalog Wczesnego Dostępu na Steam i GOG.

Gliwickie studio The Farm 51 uraczyło nas najnowszym zwiastunem swojej nadchodzącej gry akcji z elementami horroru i walki o przetrwanie – Chernobylite. Na załączonym poniżej materiale wideo możecie zobaczyć, jak wiernie twórcom udało się odwzorować kluczowe punkty Strefy Wykluczenia za pomocą fotogrametrii i zaawansowanego skanowania 3D. Nagranie prezentuje prawdziwe lokacje oraz ich wirtualne odpowiedniki, które już za kilka dni będziemy mogli eksplorować na własną rękę. Przypomnijmy, że Chernobylite zmierza na komputery osobiste i konsole ósmej generacji z datą premiery wyznaczoną na 2020 rok, ale już 16 października gracze otrzymają do dyspozycji wczesną wersję tytułu na platformach Steam i GOG.com.

Podczas zabawy wcielimy się w fizyka, którego żona padła ofiarą awarii reaktora Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej. Ten nigdy nie pogodził się z jej stratą i po 30 latach od katastrofy powraca do Zony, by stawić czoła przeszłości. Szybko odkrywa, że w granicach Strefy Wykluczenia stacjonuje wojsko, które pilnuje wydobycia tajemniczego surowca – tytułowego czernobylitu. Jednocześnie okazuje się, że w Zonie dzieją się bardzo dziwne rzeczy, za którymi stoją nadnaturalne moce.

Twórcy połączyli wątki awarii reaktora z science-fiction, horrorem i elementami walki o przetrwanie. Całość stawia przede wszystkim na eksplorację, nieliniową opowieść i rozmaite konfrontacje z przeciwnikami. Co równie ważne, wypowiedzi głosowe bohaterów zostały nagrane w języku rosyjskim, co zapewne bardzo przypadnie do gustu fanom serii STALKER oraz Metro. 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=36&v=tZQeSlF3AAQ

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze