News

Twórcy serii Samorost wydali po cichu kolejną przygodówkę – Pilgrims

LM, 08.10.2019 09:45 1

Tytuł ukazał się wczoraj na PC i urządzeniach z systemem iOS.

Okazuje się, że znane czeskie studio Amanita Design, znane z takich tytułów jak Machinarium, Samorost czy CHUCHEL po cichu opracowało i wydało kolejną grę przygodową. Pilgrims zadebiutowało wczoraj na komputerach osobistych za pośrednictwem platform Steam i GOG.com, a także na urządzeniach obsługujących iOS w katalogu Apple Arcade. Czym jest Pilgrims? Kolejną narracyjną przygodówką z ręcznie projektowaną oprawą wizualną w charakterystycznym dla studia stylu.

Zgodnie z opisem twórcy oddają do naszej dyspozycji spory obszar, który możemy eksplorować, poznając przy tym rozmaite osoby, które wprowadzą nas w swoje osobiste historie. Całość zapewne łączy się później w spójny wątek, a naszym najważniejszym narzędziem będą dostępne już w Samorost 3 karty. Wszystkie przedmioty użytkowe pojawią się jako karty w naszej talli, które możemy wykorzystać przy rozmaitych zagadkach środowiskowych, a twórcy zachęcają do przechodzenia gry wielokrotnie i eksperymentowania z mechaniką. Jeśli podobały Wam się poprzednie gry studia, to z pewnością wcale nie trzeba Was zachęcać – rzućcie okiem na poniższy zwiastun.

Warto wspomnieć, że cały proces deweloperski gry Pilgrims odbył się niezauważenie, gdyż jedyne informacje ujawniane przez twórców dotyczyły zaplanowanej na 2020 rok platformówki zatytułowanej Creaks.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=qxHrjrpE4dg

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze