News

Doom Eternal opóźnione do 2020 roku; Doom 64 na PC, PlayStation 4 i Xbox One

LM, 08.10.2019 16:53 0

Twórcy zdecydowali się zainwestować kolejne miesiące pracy w dopracowanie gry, tak aby jej jakość nie budziła żadnych wątpliwości.

Jeśli należycie do grona fanów serii Doom, to mamy dla Was dwie wiadomości związane z nadchodzącym Doom Eteranl – dobrą i złą. Dobra jest taka, że studio id Software zamierza zainwestować dodatkowy czas i środki, by dopracować tytuł zgodnie z oczekiwaniami graczy. Zła wiadomość to ta, w której muszę poinformować Was o przesunięciu nieodległej już daty premiery o kolejne kilka miesięcy. Zgodnie z komunikatem zamieszczonym przez twórców na Doom Eternal poczekamy do 20 marca 2020 roku.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się o kilku zmianach, a wśród nich najważniejszą jest zapowiedź wydania gry Doom 64 na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Co ważne, gra będzie dołączana jako bonus w przedsprzedaży gry Doom Eternal, ale będziemy też mogli zakupić ją osobno. Niestety obie gry zadebiutują jednocześnie, więc klasyczna produkcja nie umili nam czasu oczekiwania na kolejną odsłonę.

Obok tego id Software poinformowało, że wydanie Eternal na Nintendo Switch nie zadebiutuje równocześnie z pozostałymi wersjami, a ukaże się nieco później. Doom Eternal miało ukazać się 22 listopada, więc deweloperzy przesunęli datę premiery aż o 4 miesiące. Widać tutaj spore doświadczenie w produkcji gier i chociaż fakt, że będziemy musieli dłużej czekać, wcale nie jest budujący, to optymizmem napawa fakt, że twórcy woleli to, niż krytykę, słabe oceny i sprzedaż gry jako dodatek do kontrolerów od konsoli.


Kup gry z serii Doom w sklepie Sferis.pl.

najnowsze