News

Minecraft ma teraz wbudowany kreator postaci

Maria Wawrzyniak, 20.09.2019 20:25 1

Gra przeżywa właśnie swoją drugą młodość, a twórcy postanawiają skorzystać z okazji.

Kilka dni temu pisaliśmy o nieustannie rosnącej popularności Minecrafta, który na pierwszej platformie – komputerach osobistych – pojawił się 18 listopada 2011 roku. Tyle że od prawdziwej pierwszej wersji gry (którą mogliśmy wówczas znaleźć na serwerach forum TIGSource) minęło już dziesięć lat. Okrągła dekada. Pisaliśmy też o tym, że firma Microsoft, która wykupiła studio Mojang w 2014 roku pochwaliła się miesięczną liczbą graczy. Ta sięgnęła już 112 milionów.

Twórcy postanowili wykorzystać fakt, iż ich produkcja jest właśnie w trakcie przeżywania swojej drugiej młodości. Aby więc podtrzymać zainteresowanie graczy, do Minecrafta już niedługo zawita prawdziwy, pełnoprawny, wbudowany kreator postaci. Szczególnie zainteresowanych zapraszamy pod ten adres, gdzie deweloperzy zamieścili pełną listę szczegółów nadchodzących wraz z nową łatką. Z opisu dowiadujemy się, że do dyspozycji graczy oddane zostanie ponad 100 różnych elementów, którymi będzie można wyróżnić swoją postać. Do tego dojdą oczywiście dodatkowe przedmioty, możliwe do nabycia wyłącznie za prawdziwe pieniądze. Pojawi się również opcja zmiany koloru skóry, kształtu ciała czy rodzaju poszczególnych elementów twarzy i włosów.

Kreator postaci pojawi się na serwerach Minecrafta jako łatka 1.13.0.15. Na chwilę obecną wersja beta jest dostępna jedynie na komputerach osobistych, urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz konsolach Xbox One, jednakże w późniejszym czasie planowane jest również wydanie aktualizacji na pozostałe platformy.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze