News

Ataki DDoS na Rainbow Six: Siege - Ubisoft rozpoczyna kontrofensywę

pepsi, 19.09.2019 21:28 0

Ubisoft ma dość ataków DDoS na serwery Rainbow Six: Siege. Firma wytacza ciężkie działa, zapowiadając nie tylko bany, ale i rozwiązania, które mają realnie pomóc graczom.

Gracze, którzy inicjują ataki DDoS w Rainbow Six: Siege zostaną w przyszłym tygodniu zbanowani – zapowiada Ubisoft. “Zidentyfikowaliśmy najgorsze osoby przeprowadzające ataki DDoS/DoS, zostaną one zbanowane. Dotyczy to użytkowników zarówno wersji pecetowej, jak i konsolowych” – informuje wydawca taktycznej strzelanki. Francuska firma podejmie też kroki prawne przeciwko wspomnianym jednostkom.

Ubisoftowi zależy jednak nie tylko na rozliczeniu się z winnymi, ale też usprawnieniu własnych rozwiązań na wypadek zaistnienia kolejnych ataków. Jednym z nich ma być ograniczenie liczby meczów rozgrywanych na danym serwerze z trzech do jednego. To prosta kalkulacja: w przypadku przeprowadzenia ataku na serwer liczba poszkodowanych graczy spadnie o 2/3. Uczciwi gracze nie będą też dłużej karani przez system Rainbow Six: Siege, gdy ich rozgrywka została przerwana w wyniku ataku.

Francuska firma planuje też usprawnić procesy zarządzania i monitorowania danych sieciowych oraz zacieśnienie współpracy z Microsoftem, celem jeszcze skuteczniejszego eliminowania problemu.

Gry Ubisoftu w sklepie sferis.pl

najnowsze