News

Zapowiedziano Assassin's Creed: The Rebel Collection na konsole Nintendo Switch

Maria Wawrzyniak, 05.09.2019 17:55 0

Plotki, które już od jakiegoś czasu głosiły, że Assassin’s Creed IV: Black Flag oraz Assassin’s Creed: Rogue trafią na Nintendo Switch, właśnie stały się rzeczywistością.

Zaczęło się od przypadkowego umieszczenia w ofercie jednego z greckich sklepów gier Assassin’s Creed IV: Black Flag oraz Assassin’s Creed: Rogue w wersji na konsole Nintendo Switch. Wtedy zaczęły pojawiać się spekulacje, a teraz wszystkie plotki na ten temat okazały się prawdą. Podczas dzisiejszego nocnego Nintendo Direct ogłoszono Assassin’s Creed: The Rebel Collection – zestaw zawierający obie gry ze wszystkimi rozszerzeniami. Premiera została wyznaczona na 6 grudnia tego roku. Tytuły zostaną odpowiednio przystosowane do rozgrywki na konsoli przenośnej.Assassin’s Creed IV: Black Flag to czwarta odsłona cyklu, wśród graczy powszechnie uznawana za jedną z najlepszych. W dużej mierze spowodowane jest to faktem, iż gra nie skupia się wyłącznie na zaciekłych walkach Asasynów z Templariuszami. Głównym bohaterem tytułu jest Edward Kenwey, dziadek Connora Kenway’a z Assassin’s Creed III, pochodzący z Walii. Na samym początku jest jedynie zwykłym bandytą, jednak z czasem staje się słynnym kapitanem piratów i członkiem zakonu Asasynów. Odwiedzimy między innymi Karaiby podczas złotej ery piractwa, a na swojej drodze spotkamy takie legendarne postacie, jak chociażby Czarnobrody czy Annę Bonny. Premiera Black Flag miała miejsce 29 października 2013 roku, kiedy tytuł ukazał się na konsolach Xbox 360WiiU oraz PlayStation 3. Rok później pojawił się także na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4, a także Xbox One.

Assassin’s Creed: Rogue zabiera nas natomiast do drugiej połowy XVIII wieku, w sam środek Wojny Siedmioletniej. Tę obserwujemy z perspektywy Shaya Patrica Cormaca – byłego członka zakonu Asasynów, który nie zgadzał się z doktrynami bractwa i postanowił opuścić jego szeregi. Niedługo potem przeszedł na drugą stronę konfliktu, stając się jednym z Templariuszy. Od tamtego momentu jego życie polegało na tropieniu oraz eliminowaniu kolejnych dawnych towarzyszy. Assassin’s Creed: Rogue zadebiutowało 11 listopada 2014 roku na konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Niecały rok później, 10 marca 2015 roku, pojawiło się na pecetach.

https://youtu.be/bSDd56Inlmg

 Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze