News

The Sinking City już niedługo pojawi się na Nintendo Switch

Maria Wawrzyniak, 05.09.2019 16:15 0

Fani Lovecrafta będący jednocześnie posiadaczami konsoli Nintendo Switch mogą szeroko się uśmiechnąć – już zaraz będą mogli dodać The Sinking City do swojej Switchowej biblioteki.

Kolejne Nintendo Direct za nami. Ogłoszono sporo ciekawych premier, z czego wiele ciepło przyjętych produkcji zmierza na Switcha. Wśród nich (choć z tym ciepłym przyjęciem przez pewien czas było trochę gorzej) znalazło się również The Sinking City.Jeśli nie graliście i niekoniecznie wiecie, o co chodzi – jest to przygodowa gra akcji z elementami RPG, utrzymana w konwencji survival horroru. Za jej opracowaniem stoi ukraińskie studio Frogwares, które niektórzy mogą kojarzyć dzięki produkcjom na temat przygód Sherlocka Holmesa. Gra spotkała się wprawdzie z bardzo mocno mieszanym odbiorem, ale jeżeli przymkniemy oko na problemy techniczne i niekoniecznie zachwycającą jakością oprawę graficzną, tytuł wciąż opowiada ciekawą historię, która znalazła sobie sporo fanów.

Nic więc dziwnego, że w momencie, kiedy The Sinking City osiągnęło wystarczające rezultaty w kwestii sprzedaży, twórcy zdecydowali się wydać tytuł na innej platformie, w tym przypadku będącej konsolą Nintendo Switch. Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że prace są na zaawansowanym etapie, jednak podczas Nintendo Direct, które odbyło się dziś w nocy, dowiedzieliśmy się, że The Sinking City trafi na Switcha 12 września bieżącego roku. Tytuł będzie dostępny w wersji standardowej oraz wersji deluxe, która poza podstawową zawartością, da nam możliwość sprawdzenia swoich sił w dodatku Worshipers of Necronomicon.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze