News

Czy mariaż Dark Souls z Fortnite mógłby się udać? – oto Dark Souls: Prepare to build edition

LM, 31.08.2019 11:31 0

Youtuber LaffenGas połączył niektóre znaki rozpoznawcze serii studia From Software z rozgrywką w kasowej produkcji studia Epic games. W takiego Fortnite’a chętnie bym zagrał.

Nie da się ukryć, że wydanie w 2017 roku Fortnite: Battle Royale pozwoliło studio Epic Games osiągnąć spektakularny sukces. Tytuł pomimo modelu free-to-play wygenerował ekipie ogromne zyski, a twórcy mogli zająć się rewolucją na rynku pecetowej dystrybucji ze swoim Epic Games Store. I chociaż dwa lata później tytuł wciąż cieszy się niesamowitą popularnością, to wielu graczom, w tym mnie, zwyczajnie nie przypadł do gustu. Jednak w sieci pojawiło się bardzo ciekawe wideo, na którym możemy zobaczyć połączenie rozgrywki w Fortnite z wybranymi aspektami niezwykle charakterystycznymi dla serii Dark Souls, rozwijanej przez studio From Software.

Oczywiście do soulsowego klimatu wciąż jest tu bardzo daleko, ale mamy tu korzystanie z ogniska, przyzywanie graczy do pomocy, inwazję innego gracza do naszego świata, a przede wszystkim – starcie z bossem. To jest co prawda zdecydowanie za krótkie, bo tyle czasu w Dark Souls zazwyczaj zajmuje nam konfrontacja z nieco mocniejszymi mobkami, ale i tak całość prezentuje się ciekawie. Warto też zwrócić uwagę na listę dostępnych w Dark Souls: Prepare to build edition i ich loalizację. Kto chętny na takie Dark Souls?

Niestety zgodnie z zapowiedziami studia From Software seria Dark Souls nie doczeka się już kolejnych odsłon, ale podczas tegorocznych targów E3 zapowiedziano grę w podobnych klimatach – Elden Ring. Tym razem otrzymamy jednak całkowicie otwarty świat, ale waga starć z bossami, narracja i narastająca podczas zabawy frustracja z pewnością pozostaną na podobnym poziomie.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=183&v=ia0qiFwxoxc

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze