News

Polskie Blair Witch i nowe materiały z gamescomu

Maria Wawrzyniak, 23.08.2019 19:40 1

Podczas tegorocznych targów gamescom dostaliśmy już zwiastun polskiej gry Blair Witch oraz dowiedzieliśmy się, że tytuł trafi do  Xbox Game Pass. Zabrakło dobrego gameplayu, jednakże z tym ostatnim twórcy szybko się uporali.

Krakowskie studio Bloober Team postanowiło nie kończyć swojej prezentacji Blair Witch podczas gamescomu na zwiastunie. Ten był zresztą bardzo klimatyczny i dość przerażający, stanowiąc świetną wizytówkę produkcji. Autorzy skupili się w nim przede wszystkim na przedstawieniu zarysu głównej fabuły. Dowiedzieliśmy się, że głównym bohaterem gry jest Ellis, były policjant, który trafi do lasu Black Hills w poszukiwaniu zaginionego chłopca. Niemalże od razu jego obecność zostaje niestety zauważona przez tytułową wiedźmę z Blair – ta postanowi sobie urządzić polowanie na Ellisa. Podczas przerażającej przygody towarzyszy nam także pies Bullet, który pomoże nam głównie w przeczesywaniu pobliskiej okolicy.Źródło: Screen Rant

Po zwiastunie nadszedł jednak najwyższy czas na rozgrywkę. Nie musieliśmy długo czekać na nowe materiały, które wyraźnie potwierdzają, że mimo obecności momentów dziwnie spokojnych, gra od czasu do czasu może nas doprowadzić na skraj zawału. Chyba, że macie nerwy ze stali.

https://youtu.be/fq4V3SauIAU https://youtu.be/cpsnNufCbVM

Jak zawsze w tego typu produkcjach, na początku jest bardzo spokojnie. Trafiamy oczywiście do wspomnianego Black Hills Forest razem z naszym czworonogiem, aby pomóc lokalnej policji w poszukiwaniach zaginionego chłopca. Później poznajemy kolejne atrakcje, które ma dla nas w ofercie Blair Witch – począwszy od ucieczki przed czymś, poprzez nagłe wylądowanie w obrzydliwej pieczarze i dynamiczne starcia z dziwnymi istotami, które możemy oślepić naszą latarką, a skończywszy na bezpośrednim spotkaniu z… też czymś. Mimo braku otwartego świata gracz cieszy się naprawdę dużą swobodą. Jeśli natomiast zwrócić uwagę na oprawę graficzną oraz wizualną, Blair Witch zapowiada się na naprawdę porządną produkcję.

Gra zadebiutuje 30 sierpnia bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One. Jak już wiemy, od dnia premiery będą mogli w nią również zagrać posiadacze abonamentu Xbox Game Pass (zarówno na konsoli, jak i pecetach).


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze