News

League of Legends – Riot pozwoli nam chwalić się swoimi osiągnięciami, jeśli za to zapłacimy

LM, 14.08.2019 12:46 0

Twórcy popularnej gry MOBA ujawnili nową mechanikę śledzenia statystyk i dokonań gracza, ale ta będzie dostępna jedynie za realną walutę.

Jeśli spędziliście co najmniej kilka godzin na serwerach gry Counter-Strike: Global Offensive, to zapewne zauważyliście, że niektórzy gracze korzystają ze skórek dla broni wyposażonych w mechanizm StatTrack, który zlicza im dokonane bronią zabójstwa. Na podobny pomysł wpadli twórcy gry League of Legends, prezentując graczom system Patronów. Ten przypisze do każdej z dostępnych w grze postaci trzy kluczowe role, a do każdej z nich określone wyzwania. Dzięki temu gracze będą mogli chwalić się swoimi postępami i dokonaniami zarówno w samej grze poprzez odpowiednie emotikony, jak i na ekranie wczytywania meczu. Jedyny problem polega na tym, że dla każdego z dostępnych herosów system śledzenia statystyk musimy zakupić osobno, a to możliwe będzie jedynie za realną walutę.

Pakiet trzech Patronów został wyceniony na 850 Riot Points, czyli równowartość około 25 złotych. Oczywiście cena pakietu nie pokrywa się z liczbą punktów, które możemy nabyć przy pojedynczej transakcji za realną gotówkę, więc musimy wydać nieco większą kwotę. W grze League of Legends dostępnych jest obecnie około 140 bohaterów, co sprawia, że osoby zainteresowane zakupem wszystkich pakietów pojedynczo, musiałyby przygotować się na wydatek rzędu 3500 złotych.

Jak łatwo się domyślić, decyzja Riot Games w sprawie ceny i sposobu zakupów Patronów wywołała falę niezadowolenia graczy. Po pierwsze, same bonusy nie są aż tak atrakcyjne, by skłonić sceptycznych graczy do sięgnięcia po portfel. Po drugie, mechanika StatTrack, którą Riot próbuje tłumaczyć swoją decyzję, pozwala wykorzystać daną broń w każdym meczu. Tymczasem załóżmy, że zdecydowaliście się kupić Patrona dla jednej postaci – w jednej grze wybrał ją ktoś inny, w drugiej była zablokowana, a w trzeciej gra przypisała Wam rolę, która czyni wybór postaci bezsensowny. Nie brzmi to zbyt dobrze.

Mechanika Patronów jeszcze dziś zostanie udostępniona na serwerze testowym PBE, a na produkcję trafi wraz z premierą aktualizacji 9.17. League of Legends dostępne jest wyłącznie na PC w modelu free-to-play.

https://www.youtube.com/watch?v=D1UnzU51c2k

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze