News

PlayStation 5 prawdopodobnie zostanie zapowiedziane podczas PlayStation Meeting

Maria Wawrzyniak, 13.08.2019 21:10 0

Wydarzenie jest zaplanowane na 12 lutego 2020 roku i to właśnie wtedy mamy otrzymać oficjalną zapowiedź konsoli nowej generacji od firmy Sony.

W internecie pojawiło się interesujące podsumowanie pewnego maila, który firma Sony rzekomo wysłała swoim partnerom marketingowym. Dowiadujemy się z niego, że prezentacja konsoli nowej generacji, PlayStation 5, odbędzie się podczas przyszłorocznego wydarzenia PlayStation Meeting, które zostało zaplanowane na 12 lutego 2020 roku. Podsumowania pojawiły się między innymi na forach internetowych NeoGAF oraz 4Chan.Źródło: Daily Express

Zaproszenia na imprezę podobno wysłano do znanych partnerów, w tym do Ubisoftu, Electronic Arts czy Activision. W czasie PlayStation Meeting mamy dowiedzieć się konkretnych informacji na temat specyfikacji konsoli oraz dokładnych cen sprzętu. Przeciek wspomina nawet o goglach PlayStation VR 2. Ciekawe jest również to, iż spora część wspomnianego wydarzenia ma zostać poświęcona nowej produkcji od studia Sucker Punch, czyli Ghost of Tsushima. Gwoli przypomnienia: jest to gra akcji osadzona w realiach feudalnej Japonii, gdzie rządzi imperium mongolskie. Wojska dokonują masakry jednej z wiosek, wśród której ofiar znalazły się rodzina oraz przyjaciele naszego głównego bohatera – samuraja, mającego za zadanie obronę swojego kraju. Wyrusza więc w podróż, aby pomścić swoich bliskich. Ghost of Tsushima podobno zadebiutuje na PlayStation 4 – nie wiemy jednak, czy będzie to produkcja dostępna tylko na nowej konsoli, czy może raczej (co wydaje się zresztą bardziej prawdopodobne) produkcja międzygeneracyjna.

W przecieku nie zabrakło informacji na temat The Last of Us: Part II. Produkcja rzekomo będzie częścią następnej prezentacji PlayStation State of Play, zaraz obok Star Wars Jedi: Fallen Order czy Death Stranding. Nie zapominajmy jednak, że wszystkie powyższe informacje zostały okrzyknięte mianem przecieku, więc ostatecznie i tak będziemy musieli poczekać na jakiekolwiek oficjalne zapowiedzi oraz ogłoszenia.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze