Potencjalna kontynuacja The Outer Worlds jako ekskluzyw Microsoftu?

Maria Wawrzyniak
2019/08/12 21:30

Mimo, że premiera The Outer Worlds jest dopiero za dwa miesiące, to i tak już pojawiły się pierwsze doniesienia na temat ewentualnej kontynuacji.

Za stworzenie The Outer Worlds odpowiada studio Obsidian Entertainment, natomiast wydawnictwem tytułu zajmuje się firma Private Division. Tyle że pod koniec zeszłego roku Obsidian przeszło w posiadanie Microsoftu, więc prawa do jakiegokolwiek dalszego rozwoju marki The Outer Worlds automatycznie zależą od nowego właściciela.Potencjalna kontynuacja The Outer Worlds jako ekskluzyw Microsoftu?

Jeżeli ktokolwiek z Was myśli, że to oznacza cokolwiek złego, to dostaliśmy zupełnie inną, uspokajającą informację – szef Xbox Studios, Mike Booty, uważa, że kolejne odsłony cyklu są bardzo dobrym pomysłem. Jedyne, co może wywołać konsternację, to druga część zdania wypowiedzianego przez Booty’ego: kolejne odsłony cyklu są bardzo dobrym pomysłem na tytuły ekskluzywne Microsoftu.

Kilka dni temu na YouTube’owym kanale serwisu Game Informer pojawiło się dość długie nagranie wywiadu z Booty’m. Podczas rozmowy mężczyzna przyznał, że są tytuły, które owszem, jak najbardziej powinny być rozwijane na wielu platformach (za przykład użyto Minecrafta). Z drugiej strony jednak mamy według niego produkcje, które najlepiej nadają się na tytuły ekskluzywne i to właśnie po tej stronie postawiono The Outer Worlds.

GramTV przedstawia:

Wcześniej zresztą informowaliśmy Was o decyzji dotyczącej najważniejszych gier z kategorii AAA, które pojawią się jedynie na konsolach od Microsoftu. Stąd wszystko, co usłyszeliśmy na temat The Outer Worlds raczej nie jest niczym szokującym, aczkolwiek ciekawym.

The Outer Worlds zadebiutuje 25 października 2019 roku na komputerach osobistych (wyłącznie w Epic Games Store), konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Później – choć nie wiemy jeszcze, kiedy – tytuł ma trafić również na Nintendo Switch.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
1
twilitekid
Gramowicz
13/08/2019 09:02

Co to jest "ekskluzyw"?