News

Jacek Rozenek powraca do pracy z głosem

Maria Wawrzyniak, 10.08.2019 19:50 2

Mamy dobrą wiadomość – aktor Jacek Rozenek, podkładający głos słynnego Geralta z Rivii, wrócił do pracy głosem. Niedługo ma odzyskać pełną sprawność.

W maju w internecie pojawiła się bardzo smutna wiadomość o udarze mózgu Jacka Rozenka – polskiego aktora, który ma na swoim koncie między innymi występy w takich produkcjach, jak Ojciec Mateusz czy Barwy Szczęścia. Gracze jednak znają go przede wszystkim jako osobę, która podkłada głos słynnego Geralta z Rivii z serii gier komputerowych Wiedźmin. Udar mózgu spowodował u aktora paraliż prawej części ciała oraz utratę mowy. Od samego początku wszyscy mieli nadzieję, że Rozenek powróci do dawnej formy. No i mamy świetną wiadomość – dokładnie tak się dzieje!Aktor odzyskał mowę, wraca do zdrowia, a na dodatek po raz pierwszy od kilku miesięcy pojawił się przed telewizyjną kamerą – 4 sierpnia w programie Pytanie na śniadanie. Nagranie zostało oczywiście udostępnione i możecie je obejrzeć pod tym adresem. Rozmowa trwa wprawdzie ledwo osiem minut, jednakże w tym czasie Rozenek zdradził, jak dokładnie wyglądał ostatni trudny okres w jego życiu. Dowiedzieliśmy się, że na samym początku lekarze nie dawali mu szans, a teraz poświęca aż sześć godzin dziennie na ćwiczenia rehabilitacyjne w celu doprowadzenia się do stanu pełnego zdrowia.

Rozenek zapowiedział, iż w żadnym wypadku nie zamierza zwalniać tempa – zamierza jak najszybciej wrócić do całkowitej sprawności. Daje sobie na to około miesiąc, choć pracę głosową wznowił już teraz. Aktor poczynił naprawdę imponujące postępy i myślę, że wszyscy cieszymy się z tego tak samo mocno. Życzymy mnóstwo zdrowia!


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze

Poznaliśmy zwycięzców Gamescom Awards 2019

Dwa dni temu podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów gamescom rozdano statuetki Gamescom Awards 2019. Najwięcej z nich zgarnęła firma Sony. Kto by się spodziewał.