QuakeCon 2019: jaka będzie przyszłość gry Fallout 76?

Maria Wawrzyniak
2019/07/28 15:15

Tegoroczny QuakeCon bardzo mocno próbuje nam pokazać, że Bethesda stara się dbać o swoje produkcje. Nawet te niezbyt udane. Oto, co pojawi się w grze Fallout 76.

Mimo zupełnie innego tematu przewodniego, jakim była marka Doom, Bethesda zorganizowała sporo paneli poświęconym wyłącznie innym produkcjom. Wśród nich znalazł się oczywiście panel poświęcony grze Fallout 76 oraz jego przyszłości. Deweloper zapowiedział, że tytuł dostanie sporo nowej zawartości w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Dostaniemy między innymi drugą mapę stworzoną specjalnie dla trybu Nuclear Winter, krypę, towarzyszy czy nowe lokacje.QuakeCon 2019: jaka będzie przyszłość gry Fallout 76?

Wspomniana krypta z numerem 94 otworzy się 20 sierpnia. W ofercie będzie miała dla graczy trzy nowe misje, które mają się zmieniać raz na tydzień. Napad na lokację może rozegrać maksymalnie czterech graczy. Samotnicy również powinni sobie bez problemu z tym poradzić. Za ukończenie tego zadania dostaniemy nową zbroję.

Tryb Nuclear Winter otrzyma nową mapę, która została stworzona na podstawie miasta Morgantown. Przeniesie nas więc na tereny zabudowane. Lokacja prawdopodobnie pojawi się na serwerach we wrześniu.

Podzielono się także nowymi informacjami na temat darmowej aktualizacji Wastelanders, która zaplanowana została na listopad. Zgodnie z tym, co zapowiedziano już wcześniej, aktualizacja doda do gry postacie niezależne, które zostały podzielone na kilka różnych frakcji. Wiemy, że jedną z nich będzie Cult of the Mothman. Pojawienie się NPC-ów to nie jedyne, co dostaniemy. Gracze będą mogli znaleźć dodatkowe osady, nowe misje fabularne, a także ekwipunek. Przy tym wszystkim mają również funkcjonować przypadkowe spotkania ze wspomnianymi postaciami niezależnymi. Na potrzeby tych kontaktów twórcy opracowali system dialogów – ma on przypominać ten, który znamy z gry Fallout 3. Wypowiedzi dostępne w dialogach będą zależne od naszych relacji z daną frakcją oraz od statystyk. Ponadto, w grze pojawią się również towarzysze. Mają przebywać w obozie gracza oraz mieć w ofercie nowe misje do wykonania. Będzie również opcja romansowania z naszymi kompanami.

GramTV przedstawia:

Twórcy zapowiedzieli również prywatne serwery. Nie wiemy wprawdzie nic więcej, jeśli chodzi o szczegóły na temat tego, jak to w ogóle miałoby funkcjonować, jednak Bethesda zapewniła, że trafią one do gry znacznie “szybciej, niż myślimy”. Pozostaje jeszcze kwestia, czy dostaniemy serwer testowy, o który tak bardzo proszą gracze od momentu pojawienia się w grze aktualizacji 11.

Na koniec dowiedzieliśmy się o legendarnych perkach. Postacie, które przekroczą 50 poziom, otrzymają dostęp do specjalnych umiejętności. Gdy już je odblokujemy, będziemy mogli z nich korzystać przy tworzeniu kolejnej postaci.

Fallout 76 zadebiutował 14 listopada 2018 roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!