Epic Games Store wyszło spod kamienia, czyli pierwsze gry z zapisem w chmurze

Maria Wawrzyniak
2019/07/26 19:30
1
0

Co ciekawe, na samym początku nie było żadnej oficjalnej wiadomości. Zapis w chmurze odkrył jeden z graczy, gdy zobaczył taką opcję w ustawieniach gry Moonlighter.

Wczoraj w Epic Games Store pojawiły się aż dwie nowe produkcje możliwe do pobrania całkowicie za darmo: Moonlighter oraz This War of Mine. Firma zdaje się utrzymywać tradycję wypuszczania darmowych tytułów co tydzień, jednakże tym razem pojawiło się coś jeszcze.

Jeden z użytkowników Reddita zauważył, że jedna z dwóch wymienionych produkcji, Moonlighter, posiada w ustawieniach opcję zapisu w chmurze. Inni gracze zaczęli się więc zastanawiać, czy to rzeczywiście możliwe, aby Epic Games wprowadziło taką funkcję bez żadnej oficjalnej informacji gdziekolwiek. Postanowiono więc zapytać o to szefa firmy, Tima Sweeney’a.Epic Games Store wyszło spod kamienia, czyli pierwsze gry z zapisem w chmurze

Sweeney niedługo potem potwierdził, iż opcja została wprowadzona do kilku tytułów. W następnych wpisach zaznaczył jednak, że jego oraz cały zespół czeka jeszcze masa pracy przed udostępnieniem zapisu stanu gry w chmurze dla większej – a w przyszłości być może dla wszystkich – ilości produkcji.

GramTV przedstawia:

Do tego dostaliśmy potwierdzenie, tym razem od jednego z pracowników Epic Games funkcjonującego pod nickiem arctyczyn w serwisie Reddit, że funkcja zapisu w chmurze jest także dostępna dla drugiej gry z darmowego zestawu, czyli This War of Mine.

Epic Store już od jakiegoś czasu planuje wprowadzenie usługi zapisu postępów gry w chmurze, jednakże według tego, co głosi rozkład jazdy firmy, przesunięto ją na lipiec. Co więcej, jeśli chcecie włączyć tę usługę, zrobicie to tylko poprzez ustawienia gry w launcherze, a nie w samej grze.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

Komentarze
1
Illidian_Stormrage
Gramowicz
28/07/2019 08:19

WoW i tak dalej są w epoce kamienia łupanego w porównaniu do steama, goga czy nawet uplaya. A kupowanie ekskluzywności gier jest tanią najbardziej bezczelną zagrywką jaką może to podrzędne studio zrobić. Metro Exodus zamiast kupić na PC kupiłem na konsole, gdyby było na steama kupiłbym wersje PC.