News

Współzałożyciel Blizzard Entertainment, Frank Pearce, żegna się z firmą

Maria Wawrzyniak, 20.07.2019 15:10 7

Po 28 latach pracy dostaliśmy oficjalne oświadczenie od współzałożyciela Blizzarda – Frank Pearce odchodzi z firmy. Nie jest to jednak dla niego nic smutnego.

To niesamowite, że 28 lat temu trójka studentów z Uniwersytetu Kalifornijskiego założyła pewną firmę o nazwie Blizzard Entertainment. Tą trójką byli: MIchael Morhaime, Allen Adham oraz Frank Pearce. W zeszłym roku pożegnaliśmy Morhaime’a, który zrezygnował wówczas ze stanowiska szefa firmy, natomiast w kwietniu tego roku całkowicie opuścił Blizzarda. Wcześniej, w 2004 roku, z firmy odszedł Allen Adham, tyle że wrócił do niej dwanaście lat później.To właśnie on zostanie jedynym z założycieli, ponieważ wczoraj na oficjalnej stronie Blizzarda pojawiło się oświadczenie z wiadomością od Franka Pearce’a, z którego dowiedzieliśmy się, że mężczyzna kończy swoją pracę z Blizzard Entertainment.

Naszedł dla mnie czas, aby ustąpić miejsca w Blizzard Entertainment i przekazać pałeczkę liderom nowej generacji.

Pearce podziękował pozostałym współzałożycielom za spełnienie swojego największego marzenia o tworzeniu gier komputerowych. Uważa, że obecny czas to idealny moment na to, aby przekazać firmę w ręce nowej generacji, będąc jednocześnie pewnym, iż jest to bezpieczne posunięcie. Powspominał początki swojej przygody z Blizzardem, pozostawiając po sobie jedynie pozytywne emocje. Obecny szef firmy, J. Allen Brack podziękował Pearce’owi za wspólne lata pracy:

Frank był w firmie od początku, budując oraz rozwijając jej fundamenty, a także broniąc wartości stojących za wszystkim, co robi Blizzard. To dzięki niemu firma stała się o wiele lepsza.

Pearce jednak nie odchodzi z firmy całkowicie – nadal będzie doradcą.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze