News

Northgard nadchodzi na konsole wraz z darmowym DLC

Maria Wawrzyniak, 20.07.2019 16:00 0

Strategia czasu rzeczywistego Northgard od studia Shiro Games wreszcie pojawi się na konsolach!

Niezależne studio Shiro Games wreszcie ogłosiło datę premiery konsolowej wersji Northgard. Wielu graczy uważa tę produkcję za jedną z ciekawszych strategii ostatnich lat, które wyszły na pecety.Akcja, rozgrywana w czasie rzeczywistym, została osadzona w fantastycznym świecie wikingów i mitologii skandynawskiej. Poznajemy historię pewnego księcia o imieniu Rig, który udaje się do tytułowego Northgardu za Hagenem, czyli zabójcą jego ojca oraz złodziejem królewskiego rogu. Podróżując przez kontynent, jednoczymy różne klany i zdobywamy w ten sposób nowych sojuszników, którzy pomogą nam pomścić mordercę, a także odkryć tajemnice krainy.

Dwa dni temu natomiast dostaliśmy oficjalne ogłoszenie z datą premiery gry na konsole. Produkcja ma trafić na nowe platformy już 26 września tego roku – zagrają w nią posiadacze PlayStation 4Xbox One oraz Nintendo Switch.

https://youtu.be/zXnu6t58slo

Konsolowa wersja Northgard będzie obejmować wszystkie dotychczasowe aktualizacje, które ukazały się w wersji pecetowej, w tym dodatki Ragnarok oraz Relics. Gracze z pewnością mogą się spodziewać odświeżenia interfejsu na potrzeby zupełnie innej platformy oraz nowego systemu sterowania dopasowanego do padów.

To wszystko jednak wcale nie oznacza, że twórcy zapomnieli o pierwszej wersji gry. Pecetowcy dostaną nowy – w dodatku darmowy – dodatek o nazwie Conquest. Rozszerzenie ma wprowadzić kampanię generowaną proceduralnie, którą będzie można rozegrać ze znajomymi, a premiera została zaplanowana na październik tego roku. Poza tym w planach jest również dodanie do gry nowej frakcji – Klanu Krakena w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Northgard zadebiutowało 7 marca 2018 na komputerach osobistych. Wersja konsolowa ukaże się  26 września na PlayStation 4Xbox One oraz Nintendo Switch.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze