News

The Division 2 najlepiej sprzedającą się grą 2019 roku

Maria Wawrzyniak, 18.07.2019 17:50 0

To ten czas w roku, kiedy Ubisoft publikuje raport ze swoimi wynikami finansowymi.

Raport obejmuje pierwszy kwartał roku rozliczeniowego 2019-2020, co oznacza dokładnie okres od 1 kwietnia do 30 czerwca 2019 roku. Firma Ubisoft w tym czasie osiągnęła przychody wysokości 363,4 milionów euro. Mimo ponad 9% spadku w porównaniu z tymi samymi trzema miesiącami roku ubiegłego, wydawca i tak poinformował, że jest zadowolony.

Pełny raport możecie zobaczyć pod tym adresem.Jeśli podzielić źródła przychodu według platform, okazuje się, że komputery osobiste okazały się być bardziej dochodową platformą od konsol PlayStation 4. To całkiem ciekawy zwrot akcji, ponieważ dotychczas dla Ubisoftu na pierwszym miejscu było PS4. Udział w przychodach platformy PC wyniósł aż 34%, natomiast PS4 otrzymało o trzy procent mniej. Później, z około 18% pojawił się Xbox One.

Jest jednak jeszcze ciekawsza rzecz – najlepiej sprzedającą się grą roku jest The Division 2. Tak przynajmniej twierdzi firma w raporcie, powołując się przy tym na różne źródła, platformy oraz regiony świata. Poza tym, Assassin’s Creed Odyssey zarabia lepiej od Assassin’s Creed Origins, a świetnie ma się także Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege.

Ubisoft wprawdzie nie ma w planach jakichś superprodukcji na resztę obecnego kwartału, jednak nie należy zapominać o nadchodzących nowościach do gier, które już są na rynku. Dostaniemy między innymi dodatek do Anno 1800, a także potencjalne nowe sezony w grach Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege oraz For Honor.


najnowsze