News

Cyberpunk 2077 i życiowe ścieżki bohaterów

Maria Wawrzyniak, 16.07.2019 14:55 0

Dostaliśmy kolejny filmik od deweloperów z CD Projekt Red, którzy pracują nad nadchodzącą produkcją Cyberpunk 2077.

Na oficjalnym profilu społecznościowym gry Cyberpunk 2077 w serwisie Twitter pojawił się kolejny film prosto od deweloperów. Tym razem przed kamerą wypowiedział się quest designerMateusz Tomaszkiewicz, który opowiedział o działaniu elementów RPG w grze. Poruszył między innymi tematy możliwego pochodzenia naszej postaci, jej wyborów oraz ich konsekwencji. Usłyszeliśmy również kilka słów na temat “ścieżek życia”, które będziemy mogli obrać w czasie gry.

Jestem tu, aby porozmawiać o możliwościach RPG w grze Cyberpunk 2077 poprzez różne systemy, które przedstawiliśmy już wcześniej. Mamy więc do wyboru sporą gamę różnych umiejętności – gracze mają możliwość ich modyfikacji wraz z progresją postaci. Możemy użyć tych umiejętności, aby odkryć różne drogi prowadzące nas przez kolejne poziomy, a także różne opcje i questy. Poza tym mamy również coś, co nazywamy “życiowymi ścieżkami” (lifepaths), które przedstawiają pochodzenie naszego bohatera wybierane na samym początku gry.

Za przykład została podana postać, która jest typowym ulicznym dzieciakiem – wówczas możemy sobie wyobrazić, że będzie nam łatwiej porozumieć się z różnymi grupami przestępczymi w okolicach. Jeśli natomiast jesteśmy powiązani z korporacją, będziemy mogli to wykorzystać, aby porozumieć się z ludźmi z branży, ponieważ wiemy, jak działają.

W kolejnych statusach w wątku dowiadujemy się, że będą dokładnie trzy życiowe ścieżki do wyboru – Street Kid, Corpo oraz Nomad. Tomaszkiewicz w jednym z wywiadów zaznaczył, iż jeśli fani chcą doświadczyć absolutnie wszystkiego w grze, będą musieli ją przejść trzy razy.

Mężczyzna odniósł się również do jednego z użytkowników Twittera, który napisał, że jest zmartwiony zmianą opisu gry w profilu. Z ”gry RPG mrocznej przyszłości” firma przeszła do ”przygodowej gry akcji z otwartym światem” – Tomaszkiewicz potwierdza, że Cyberpunk 2077 mimo tej zmiany nadal jest przede wszystkim grą RPG.


najnowsze