Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Netflix wyprodukuje serial animowany The Cuphead Show!

LM
2019/07/10 13:00

Seria opowie zupełnie nową historię, a w jej kreowanie zaangażowani są twórcy wydanej w 2017 roku gry.

Studio MDHR poinformowało za pośrednictwem Twittera o nawiązaniu współpracy z platformą streamingową Netflix. Ta zajmie się produkcją serialu animowanego opartego na motywach wydanej w 2017 roku gry wspomnianej ekipy – uznanego przez krytyków i graczy Cuphead. The Cuphead Show! jest jeszcze na wczesnym etapie produkcji i na razie trudno wskazać choćby przybliżoną datę premiery, ale twórcy zdradzili kilka istotnych szczegółów.

Netflix wyprodukuje serial animowany The Cuphead Show!

The Cuphead Show! powstanie w wewnętrznym studiu Netfliksa a obaj pomysłodawcy gry objęli stanowiska producentów wykonawczych. Chociaż głównymi bohaterami serii będą znani z gry Cuphead i Mugman, to serial opowie zupełnie nową, niezwiązaną z grą historię. Obecnie nie wiemy jeszcze, czy poszczególne odcinki będą ze sobą fabularnie powiązane, czy raczej charakterystycznie do starszych kreskówek otrzymamy cykl odrębnych odcinków. Całość ma być skrojona zarówno pod starszych widzów, jak i dzieci, i utrzymana w komediowym tonie.

Cuphead ukazało się na PC i Xboksie One jeszcze w 2017 roku, by kilka miesięcy temu pojawić się na konsolach Nintendo Switch. Studio MDHR wciąż pracuje nad dodatkiem do gry zatytułowanym The Delicious Last Course, który zgodnie z najnowszymi doniesieniami, ukaże się dopiero w 2020 roku.

GramTV przedstawia:


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!