News

Wasteland 3 pozwoli na płynne przejścia pomiędzy zabawą w singlu a co-opie

LM, 07.07.2019 16:25 2

Tytuł ukaże się na PC i konsolach wiosną 2020 roku.

Nawet jeśli marka Wasteland jest znacznie starsza, to i tak jej druga i nadchodząca trzecia odsłona mocno kojarzone są z pierwszymi częściami serii Fallout. O tym, jak dalece Wasteland 3 zachowało ducha osadzonych w postapokaliptycznym świecie izometrycznych RPG-ów, dowiemy się dopiero w nadchodzącym roku, a tymczasem warto zaznaczyć, że najnowsza produkcja studia inXile Entertainment zaoferuje nam coś, czego nie dały wspomniane tytuły – tryb wieloosobowy. Ten wydaje się bardzo udaną innowacją w serii, o czym przekonywali deweloperzy w rozmowie z Wccftech.

Reżyser gry, Tim Campbell, zdradził, że twórcy są bardzo podekscytowani nowinkami, a szczególnie ich wpływem na rozgrywkę. Wasteland 3 otrzyma elastyczny tryb sieciowy dla dwuosobowej kooperacji pomiędzy graczami. Podczas zabawy będziemy mogli zamieniać się bohaterami czy odłączać się od sojusznika, by realizować misje na własną rękę, a potem w dowolnym momencie do niego powrócić. Całość przywodzi na myśl rozwiązania doskonale znane fanom Divinity: Original Sin, które wzbogacą również rozgrywkę w Baldur’s Gate III.

Wasteland 3 ukaże się wiosną 2020 roku na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Dokładnej daty premiery jeszcze nie podano, ale gdy ją poznamy, to na pewno się o tym dowiecie.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze

Niecodzienna zapowiedź nowej produkcji od SEGI

SEGA uruchomiła wczoraj podejrzaną witrynę internetową, która najprawdopodobniej jest zwiastunem nowej produkcji. Do tego najwyraźniej poznaliśmy jej tytuł.

Uczestnicy EVO 2019 mogli zarazić się odrą

Istnieje prawdopodobieństwo, iż jeden z uczestników Evolution Championship Series 2019 był zarażony wirusem odry, czyli jedną z najbardziej zaraźliwych chorób zakaźnych.