News

Wasteland 3 pozwoli na płynne przejścia pomiędzy zabawą w singlu a co-opie

LM, 07.07.2019 16:25 2

Tytuł ukaże się na PC i konsolach wiosną 2020 roku.

Nawet jeśli marka Wasteland jest znacznie starsza, to i tak jej druga i nadchodząca trzecia odsłona mocno kojarzone są z pierwszymi częściami serii Fallout. O tym, jak dalece Wasteland 3 zachowało ducha osadzonych w postapokaliptycznym świecie izometrycznych RPG-ów, dowiemy się dopiero w nadchodzącym roku, a tymczasem warto zaznaczyć, że najnowsza produkcja studia inXile Entertainment zaoferuje nam coś, czego nie dały wspomniane tytuły – tryb wieloosobowy. Ten wydaje się bardzo udaną innowacją w serii, o czym przekonywali deweloperzy w rozmowie z Wccftech.

Reżyser gry, Tim Campbell, zdradził, że twórcy są bardzo podekscytowani nowinkami, a szczególnie ich wpływem na rozgrywkę. Wasteland 3 otrzyma elastyczny tryb sieciowy dla dwuosobowej kooperacji pomiędzy graczami. Podczas zabawy będziemy mogli zamieniać się bohaterami czy odłączać się od sojusznika, by realizować misje na własną rękę, a potem w dowolnym momencie do niego powrócić. Całość przywodzi na myśl rozwiązania doskonale znane fanom Divinity: Original Sin, które wzbogacą również rozgrywkę w Baldur’s Gate III.

Wasteland 3 ukaże się wiosną 2020 roku na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Dokładnej daty premiery jeszcze nie podano, ale gdy ją poznamy, to na pewno się o tym dowiecie.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze

Hardwareowe Podsumowanie Tygodnia #1

Hardwareowe Podsumowanie Tygodnia zbiera w szybki skrót wszystkie najciekawsze wydarzenia minionego tygodnia w branży PC.