Fani Dungeons & Dragons proszeni o uwagę – zapowiedziano taktyczne RPG Solasta: Crown of the Magister

LM
2019/06/26 11:29
0
0

Ciekawe połączenie mechanik papierowych RPG z 5. edycją D&D zmierza na PC. Mamy zwiastun i pierwsze konkrety.

Niezależne francuskie studio Tactical Adventures podzieliło się z nami szczegółami swojego najnowszego projektu – łączącej wieloletnią pasję twórców dla Pen&Paper oraz D&D taktycznej gry RPG Solasta: Crown of the Magister. Twórcy zamierzają ożywić wzbogaconą o kilka autorskich mechanik 5. edycję systemu Dungeons & Dragons w niezwykle ambitnej produkcji, w której stworzymy drużynę śmiałków, by wyruszyć na niesamowitą przygodę. Gra ukaże się na PC w bliżej nieokreślonym czasie, a poniżej możecie rzucić okiem na pierwszy zwiastun, dziennik dewelopera i garść udostępnionych przez twórców grafik.

Fani Dungeons & Dragons proszeni o uwagę – zapowiedziano taktyczne RPG Solasta: Crown of the Magister

Solasta: Crown of the Magister to pełnoprawne klasyczne RPG, w którym zwołamy drużynę z wykreowanych przez siebie bohaterów. Dla każdego z nich wybierzemy m.in. klasę, historię czy umiejętności, ale też wylosujemy określone atrybuty. Zaraz po tym udamy się w podróż do fantastycznego królestwa Solasta, które skrywa wiele niespodzianek dal fanów gatunku. Pierwszą z nich jest światło – te posłuży nam nie tylko dla odkrywania mrocznych zakamarków rozmaitych lochów, ale też pozwoli walczyć ze światłoczułymi oponentami. Niestety przy okazji ujawni naszą pozycję, więc musimy korzystać z niego rozważnie. Drugą nowinką jest wertykalny projekt poszczególnych lokacji. W Solasta: Crown of the Magister mapy nie będą wykonane jedynie z płaskich plansz, a zamiast tego otrzymamy masę okazji do zwiedzania trójwymiarowego otoczenia i korzystania z jego atutów podczas walki.

GramTV przedstawia:


Twórcy podkreślają, że kluczem do sukcesu będzie maksymalne wykorzystanie zdolności bohaterów i odpowiednia kompozycja zespołu. Kiedy zagramy w Solasta: Crown of the Magister? Tego wciąż nie wiemy, ale już niedługo Tactical Adventures zamierza wystartować ze zbiórką na dofinansowanie produkcji za pośrednictwem Kickstartera. Przy okazji przekonują, że wraz z jej rozpoczęciem będziemy mogli wybrać się do tytułowego Solasta, więc możemy oczekiwać, że w planach jest udostępnienie wczesnej wersji tytułu.

O wszystkim będziemy Was informować na bieżąco, ale muszę przyznać, że całość zapowiada się ciekawie. Zainteresowani?


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!