News

Alpha Protocol, czyli kultowe szpiegowskie RPG sprzed 10 lat znika ze sprzedaży

Maria Wawrzyniak, 20.06.2019 15:13 0

Zła wiadomość - jeżeli miałeś w planach kupno i zagranie w Alpha Protocol, bo nie zrobiłeś tego wcześniej, to na obecną chwilę... jest to niemożliwe.

Jeśli jesteś już w posiadaniu Alpha Protocol, niczym nie musisz się martwić - gracze, w których bibliotekach widnieje ten tytuł, nadal mogą w niego grać bez żadnych ograniczeń. Sytuacja komplikuje się w momencie, kiedy jest odwrotnie - chciałeś kupić grę, miałeś ją na liście życzeń i nagle Ci się przypomniało, że w sumie to byś sprawdził, o co chodzi albo po prostu dowiedziałeś się o niej niedawno i masz ochotę przetestować. Alpha Protocol zniknęło ze sprzedaży całkowicie. Powodem jest wygaśnięcie praw do muzyki firmy SEGA, przez co produkcja zniknęła ze Steama, PlayStation Store, a także Xbox Marketplace.

Z powodu wygaśnięcia praw do muzyki w Alpha Protocol, tytuł został usunięty z platform cyfrowych i nie jest już w sprzedaży.

Powyższe słowa wyszły z ust rzecznika SEGA w nowym oświadczeniu. To wszystko nie oznacza jednak, że gra zniknęła na zawsze. Wróciła do studia Obsidian Entertainment, więc w tym momencie pojawiła się kwestia kontynuacji. Zresztą, to nie pierwszy taki przypadek na rynku gier. Weźmy chociażby grę Alan Wake, która wróciła na Steam oraz GOG po roku nieobecności, kiedy firmie Microsoft udało się wynegocjować prawa do muzyki. Nie ma jednak potwierdzonych informacji odnośnie tego, czy SEGA planuje zadziałać w podobny sposób.

O kontynuacji nic jeszcze nie wiadomo, a nawet jeśli wypłynęłyby jakiekolwiek plotki, to nie można zapominać o tym, czym studio zajmuje się obecnie. Praktycznie cała uwaga deweloperów skupiona jest aktualnie na The Outer Worlds, które ma zadebiutować 25 października tego roku.


Sprawdź ofertę gier komputerowych w naszym sklepie Sferis.pl

najnowsze