Podczas E3 najwięcej pisano o Cyberpunku 2077!

pepsi
2019/06/19 20:30
0
0

Firma ICO Partners sporządziła raport dotyczący treści generowanych na portalach branżowych przez targi E3. Najwięcej uwagi skupiły na sobie Xbox i polski Cyberpunk 2077.

Podczas E3 najwięcej pisano o Cyberpunku 2077!

Grubo ponad sześć tys. publikacji na temat Cyberpunku 2077, jakie ukazały się podczas targów E3 2019 w serwisach branżowych. sytuuje produkcję polskiego studia CD Projekt RED na zdecydowanym pierwszym miejscu pod względem zainteresowania wywołanego w mediach. Żaden inny tytuł nie wygenerował choćby pięciu tys. artykułów. Tak dużemu zainteresowaniu rodzimą produkcją z pewnością bardzo pomogła obecność na konferencji Microsoftu (gdzie pokazano trailer gry i ogłoszono jej termin wydania) słynnego aktora Keanu Reevesa.

Badanie przeprowadzone przy użyciu narzędzia opracowanego przez ICO Partners wykazało, że na dwóch kolejnych miejscach uplasowały się produkcje z katalogu Square Enix: Final Fantasy VII Remake i Marvel’s Avengers. To właśnie dzięki nim wspomniana japońska firma po raz pierwszy w historii triumfowała wśród wydawców, mogąc się poszczycić przeszło 9,5 tys. publikacji na temat swoich tytułów. Zdystansowała ona Ubisoft i Electronic Arts, które jako jedyne z pozostałych firm przekroczyły barierę 8 tys. artykułów.

Wśród konsol prym wiódł Xbox. Trudno się jednak temu dziwić, skoro Microsoft jako jedyny przedstawił pierwsze szczegóły dotyczące konsoli następnej generacji, Project Scarlett. Co ciekawe, nawet mimo nieobecności Sony na targach E3, o PlayStation i tak pojawiło się w niemal takiej samej liczbie publikacji co Nintendo Switch. Poniżej przedstawiamy wykresy sporządzone przez ICO Partners.

GramTV przedstawia:

Gry na Xboksa One w sklepie sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!