News

Twórcy Blair Witch zapowiadają podobieństwa do Alana Wake'a

pepsi, 17.06.2019 19:59 0

Bloober Team zabiera się za markę otoczoną wręcz kultem przez fanów horrorów. Jaki będzie Blair Witch? Do czego można go porównać? Na te pytania odpowiada Maciej Głomb.

Podczas konferencji Microsoftu na tegorocznym E3 polskie studio Bloober Team pochwaliło się światu swoim najnowszym projektem. Będzie to psychologiczny thriller oparty na słynnej marce Blair Witch Project. Krakowski zespół ma już doświadczenie w gatunku i w swojej najnowszej produkcji planuje je wykorzystać. Nie zabraknie jednak również odwołań do oryginału, a nawet inspiracji innym cenionym przedstawicielem gatunku. Chodzi o Alana Wake’a od Remedy Entertainment. O szczegółach redakcji Game Informera opowiedział developer Maciej Głomb.

Chcieliśmy oprzeć to na tym, co zrobiliśmy w Layers of Fear i Observerze. Główne założenia rozgrywki będą całkiem zbliżone, przynajmniej w kontekście sporej przestrzeni na eksplorację. Będzie na to czas, ponieważ nie chcemy pospieszać odbiorców, za wyjątkiem tych sekwencji, w których chcemy ich zestresować czy nastraszyć.

Poczuliśmy też, że kamera wideo to naprawdę kultowy przedmiot w uniwersum Blair Witch. Chcieliśmy ją umieścić w grze za wszelką cenę. Na początku używaliśmy jej tylko po to, by pokazać graczom co wydarzyło się wcześniej lub dać wskazówki dotyczące opowieści. Poczuliśmy jednak, że to nie wystarczy. Gra nie trwa 90 minut; jej przejście zajmie prawie sześć godzin. Chcieliśmy więc zapewnić graczom więcej użytku z kamery wideo. Dlatego właśnie zostanie ona wykorzystana do rozwiązania różnych łamigłówek, które pojawią się po drodze. Są one bezpośrednio związane z narracją.

Po raz pierwszy w jednej z naszych gier pojawi się też walka. Nie będzie ona jednak konwencjonalna. Nie zostaną udostępnione takie rzeczy jak shotgun czy piła łańcuchowa. Ten aspekt będzie zbliżony do starć w grze Alan Wake. Będziecie mieli latarkę i odstraszycie nią większość wrogów.

Co ciekawe, akcja Blair Witch toczy się w tym samym umiejscowieniu co słynny film, ale produkcja Bloober Teamu przedstawi zupełnie inną opowieść. Jak zapewnia scenarzystka Barbara Kciuk, jest to jeden z tych tytułów, w które najlepiej gra się samemu, w ciemnym pokoju i ze słuchawkami na uszach. Premiera przewidziana jest na 30 sierpnia.

Horrory w ofercie sklepu sferis.pl

najnowsze