News

E3 2019: Call of Duty: Modern Warfare – sojusznicy będą aktywnie reagować na podejmowane przez nas działania

LM, 14.06.2019 11:30 0

Przy okazji panelu poświęconego grze na E3 twórcy zdradzili kilka faktów, które mogą wywołać masę kontrowersji.

Jeszcze przed końcem maja Activision oficjalnie zapowiedziało najnowszą odsłonę serii Call of Duty, którą będzie nowe spojrzenie na podcykl Modern Warfare. W dniu prezentacji tytuł spotkał się z niemałym zainteresowaniem, ale po tegorocznych targach E3 wiemy już, że niektóre jego elementy z pewnością wywołają kontrowersje.

W rozmowie z redakcją Kotaku Jacob Minkoff i Joel Emslie z Infinity Ward podkreślali, że chociaż w ogólnych założeniach kampania fabularna w Call of Duty: Modern Warfare ma liniowy przebieg, to swoim zachowaniem podczas misji możemy nadać im zupełnie inny kontekst. Nasze działania będą czujnie obserwowane przez towarzyszy, którzy odpowiednio je skomentują i podejmą dyskusję z protagonistą, a czasem wyraźnie upomną nas, jeśli przekroczymy pewne granice. Jakie? Tu sprawa nieco się komplikuje.

Infinity Ward podkreśla, że jednym z elementów mechaniki Call of Duty: Modern Warfare będą tzw. obrażenia przypadkowe – gdy zdecydujemy się rzucić granat, a ten obok nieprzyjaciela wysadzi także kilku cywilów, to członkowie zespołu mogą nas upomnieć, ale gra odczyta nasze intencje. Jednocześnie twórcy nie doprecyzowali, czy celowe strzelanie do cywilów będzie równoznaczne z zakończeniem gry, co doczekało się już solidnej krytyki w sieci – głównie przez to, że w jednej z misji możemy postrzelić kobietę z małym dzieckiem na rękach.

W odpowiedzi na głosy krytyki twórcy zapowiedzieli, że pozbędą się niektórych scen z gry, aczkolwiek okazuje się, że fani nie zamierzają się z tym pogodzić. Miłośnicy cyklu Call of Duty obawiają się, że gra zostanie całkowicie okrojona z drastycznych i zawierających pierwiastek realizmu scen, co mocno wpłynie na doświadczenia z rozgrywki. Tymczasem Infinity Ward zapewnia, że nie okroi gry, ale też nie będzie silić się na kontrowersje.

Co to oznacza? O tym na pewno przekonamy się już 25 października, gdy Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.


Kup gry z cyklu Call of Duty w ofercie sklepu Sferis.pl.

najnowsze