Todd Howard żałuje, że Fallout 76 nie miał większej bety

pepsi
2019/06/13 14:04

Bethesda przeprowadzała bardzo ograniczone publiczne betatesty Fallouta 76. Todd Howard wierzy, że zaproszenie do nich większej liczby graczy mogło zapobiec katastrofie.

Stan, w jakim Fallout 76 znajdował się w okresie popremierowym, kładzie się cieniem na dorobek Bethesdy. Nie kryje tego sam Todd Howard, który podczas konferencji firmy na E3 wyraził podziw dla graczy, którzy wykazali się na tyle dużą cierpliwością, że nadal nie opuścili tytułu. W rozmowie z GameSpotem przyznał natomiast, że podstawowym błędem, jaki popełniono przed wydaniem Fallouta 76, było przeprowadzenie jedynie okrojonej bety gry.

Najbardziej żałuję tego, że nie przeprowadziliśmy bety, w którą mogłoby zagrać więcej osób. Gdybyśmy udostępnili ją dla wszystkich graczy Fallouta 4 i obsługiwali 24 godziny, 7 dni w tygodniu, przez dłuższy czas, to pozwoliłoby nam zobaczyć, z czym tak naprawdę mamy tu do czynienia. Bety, które zrobiliśmy, były skoncentrowane, ponieważ najbardziej martwiliśmy się o to jak serwery wytrzymają nagły napływ wielkiej liczby graczy. Te problemy mieliśmy więc rozwiązane, ale nie przyjrzeliśmy się temu, jak gra zachowuje się w skali 24/7. Tej lekcji nauczyliśmy się w brutalny sposób.

GramTV przedstawia:

Teraz jest to jedynie płacz nad rozlanym mlekiem, ale doceńmy chociaż umiejętność przyznania się do błędu.

Gry Bethesdy w sklepie sferis.pl

Komentarze
4
NoToTen
Gramowicz
14/06/2019 08:05

Nie żeby coś, ale nawet po tych "mini testach beta" ludzie krytykowali te wypociny po F4. I to nie tylko wszechobecne bugi, ale też samą koncepcję gry. Sorry, ale Bethesda to nie początkujący deweloperzy bez doświadczenia i dużego budżetu. Mogli zrobić testy i doskonale wiedzieli że jest taka potrzeba. Tylko że mieli to w czterech literach, a teraz Todd rzuca jakieś durne frazesy. Już lepiej powiedzieli by to w prost i siedzieli cicho.

Usunięty
Usunięty
13/06/2019 18:56

Todd Howard powinien popełnić seppuku. Publicznie.

phobiuspl
Gramowicz
13/06/2019 14:37

Teraz tłumaczenia żeby zachować twarz, ale chyba już nikt nie wierzy w słowa Todd'a.